Õpilasi ootab ees põnevust ja kaasamõtlemist pakkuv kinosügis

18. sept. 2015 - Kommenteeri artiklit

Kooliaasta algus tähendab õpilastele uute õppeainete, õpetajate ning põnevate teadmiste kõrval ka toredaid ettevõtmisi klassikaaslastega. Forum Cinemas kinod pakuvad noortele mitmekesist filmiprogrammi, millest koos sõprade või ka terve klassiga osa saada.

Kõige nooremad õpilased on septembri lõpust oodatud vaatama kaasahaaravat ja fantaasiarikast animafilmi „Oihhh! Noa laev on läinud”. Film algab suure uputusega, millest pääsemiseks on Noa ehitanud laeva, et päästa kõik hingelised. Siiski peavad mõned loomad ette võtma seiklusterohke ja vaprust nõudva teekonna oma elu päästmiseks.

Oktoobrist pakub maagilist ja fantaasiarikast vaatamist kirjandusklassikast tuntud J. M. Barrie Peeter Paani lugudel põhinev täiesti uus ja kaasaegne filmiversioon „Paan: Reis Eikunagimaale”. Filmi peategelane on üleannetu 12-aastane poiss Peeter, kes ühel ööl lennutatakse fantastilisse piraate, sõdalasi ja haldjaid täis maailma nimega Eikunagimaa.

Samuti jõuab sügisel kinno suurele osale raamatusõpradest tuntud Annie M. G. Schmidti „Viplala lugude” filmiversioon. Vahva ja meelelahutusliku koguperefilmi nimiosaline on võlumaa kümnesentimeetrine olevus Viplala, kes satub inimeste maailma. Film on humoorikas ja põnev seiklus igas vanuses koolilastele.

12-aastased ja vanemad kinosõbrad on oodatud kaasa elama tõestisündinud loo põhjal valminud suurejoonelisele draamale kahest alpinistide ekspeditsioonist Mount Everestile, mida tabas 1996. aastal läbi aegade ohvriterohkeim torm. Loo kangelastel tuleb üliekstreemsetes oludes teha ränkraskeid moraalseid valikuid ja üliinimlikke jõupingutusi. Filmi peategelasi kehastavad sellised Hollywoodi staarid nagu Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Jason Clarke, Keira Knightley.

Tõestisündinud loo ainetel on vändatud ka septembri lõpust linastuv „Programm”, mis avab kogu spordimaailma vapustanud dopinguloo. Oscarile kandideerinud lavastaja Stephen Frearsi käe all on valminud film lähiajaloo ühe vastuolulisima mehe tõusust ja langusest – maailmakuulsast Tour de France’i tšempionist Lance Armstrongist, kes jäi vahele dopingu kasutamisega.

Gümnaasiuminoortele pakub kaasaelamist ja -mõtlemist septembri teisest poolest kinodesse jõudev uus kodumaine mängufilm „Roukli”, mille on lavastanud Veiko Õunpuu. Filmi sündmused lahkavad inimestevahelisi sidemeid ja iseolemise tähendust. Mõtlemisainet pakub ka 2015. aastal Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammi kuulunud film „Noorus”, milles kaks vananevat sõpra jälgivad ja arutlevad oma laste eluheitluste ja noorte kolleegide tegemiste üle. Pikkade vestluste käigus püütakse selgeks saada, kas ja millal on mõtet vanadusega leppida ja noortel teelt eest ära astuda.

Muusikahuvilistele on sügishooaja maiuspalaks ülimalt tõetruu ja emotsionaalne linalugu „Straight Outta Compton”, mis käsitleb kaasaegse muusikaajaloo üht pöörasemat peatükki – gängstaräpile aluse pannud kurikuulsa grupi N.W.A. (Niggaz With Attitudez) sündi. Noorte muusika jutustas politsei vägivallast ja tavalise vaese noore inimese elust getos ja sellest kujunes kogu tollase allasurutud generatsiooni hääl. Märuli ja draamažanri austajaid võiks aga paeluda film „Must missa”, mis on tõestisündinud lugu Lõuna-Bostonis tegutsenud kohalikust senaatori vennast ja kurjategijast, kes hakkas FBI informaatoriks. Filmi osatäitjad on teiste seas Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson.

Nii nagu igal sügisel, alustab Forum Cinemas ka sel aastal oma uut teatri-, muusika-, ooperi- ja balletiülekannete hooaega. Maailmaklassika kavas on 11 ooperit, 7 balletti ja üle 5 teatrietenduse. Kindlasti väärib äravaatamist teatrihooaja keskmes olev William Shakespeare’i looming. Oktoobris jõuab esmakordselt vaatajateni „Hamlet”, mille peaosas on Benedict Cumberbatch ning kus lööb kaasa ka meie teatrilavadelt tuttav Sergo Vares.

Kõik õpilased ja õpetajad on oodatud alanud sügishooajal kinno nii Tallinnas, Tartus kui ka Narvas. Kõigile kooli- ja klassikülastustele kehtivad ka sel aastal soodushinnad, kuni kaks õpetajat saavad grupi saatjana linastusele tasuta. Lisainfo on kättesaadav www.forumcinemas.ee/opetaja.

Liis Mengel

Forum Cinemas AS turundusjuht

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!