Õpilastega linnaruumi õppima!

11. sept. 2015 Kadi Kriit Eesti Arhitektuurimuuseumi pedagoog - Kommenteeri artiklit

Eesti Arhitektuuri­muu­seu­mil on ilmunud Rotermanni kvartali linnaruumiõppe töövihik, mille eesmärk on suunata inimesi linnaruumile ja selle detailidele rohkem tähelepanu pöörama. Töövihik on mõeldud põhikooli 3. kooliastme ja gümnaasiumiõpilastele ning seda lahendatakse otse Rotermanni kvartalis viibides.

Igal õpetajal on võimalus koos õpilastega osaleda muuseumi haridusprogrammis, kus linnaruumiõpet töövihiku põhjal rakendatakse. Haridusprogrammi paremaks tutvustamiseks kutsub Eesti Arhitektuurimuuseum õpetajad töövihiku kasutamise koolitusele.

Nii saab iga õpetaja hiljem koos õpilastega just neile sobival ajal linnaruumiõpet läbi viima tulla. Koolituse eesmärk on tutvustada õppematerjali ning selgitada selle kasutamise eripärasid, et õpilastega iseseisvalt Rotermanni kvartali linnaruumiga tutvuda.

Koolitused toimuvad 16. septembril (10 vaba kohta) ja 8. oktoobril kell 15 Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2, Tallinn).

Koolitus on tasuta ning kõik osalejad saavad endale Rotermanni kvartali linnaruumiõppe töövihiku kaasa. Muuseum väljastab koolitusel osalenutele tunnistused.

Koolituse kava: kell 15 kogunemine Eesti Arhitektuurimuuseumis, 15.10 sissejuhatus, 15.20–16.45 töövihiku lahendamine rühmatöö meetodil (sh Rotermanni kvartalis viibimine), 16.45–17.45 arutelu ja küsimused.

Rotermanni kvartali linnaruumiõppe töövihik on esimene samm linnaruumi märkamisel ja mõtestamisel.

Registreerimine www.arhitektuurimuuseum.ee.

Lisainfo Kadi Kriit, kadi@arhitektuurimuuseum.ee.

Kohtumiseni koolitusel!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!