Petersonid vallutasid linna

15. sept. 2015 Eve Seedre, Meeli Rannastu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi pedagoogid - Kommenteeri artiklit

Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumis (KJPG) tähistati septembri alguses esmakordselt üleeuroopalist spordinädalat. Ettevõtmise laiemaks eesmärgiks oli tõsta elanikkonna spordialast teadlikkust, Eestis olid käesoleval aastal sihtgrupiks koolinoored. Suured plaanid spordinädala tähistamiseks tehti valmis juba kevadel, kuid Annelinna kunstmuruväljakul müttavad siiani peamiselt ekskavaatorid. Seetõttu tuli läheneda olukorrale loominguliselt.

Vaatamata plaanide muutumisele tähistas KJPG spordinädalat siiski aktiivselt. Nädala jooksul viidi läbi põnevaid sportlikke tegevusi: toimusid lõbusad klassidevahelised teatevõistlused, korvpalli vabavisete võistlus ja freestyle-jalgpallivõistlused. Külas käis meie arvates maailma parim eestlasest freestyler vilistlane Siim Sonne.

Nädala kõrghetkeks oli võistlus „Petersonid vallutavad linna”, mille eesmärgiks oli spordiäpiga joonistada Tartu linna tänavate abil (rada võis läbida ka kaubanduskeskuseid või toitlustusasutusi) Petersoni kuju ning läbida oma rada koos meeskonnaga. Võistkonnad postitasid „joonistatud” Petersoni ning grupiliikmete foto KJPG Facebooki lehele. Võistlusel valminud jooniseid hindas žürii.

Kokku osales 13 meeskonda: 11 õpilasvõistkonda, õpetajate esindus ja üks vilistlane. Petersonide linnavallutus tekitas kõigis väga häid emotsioone. Õpilased tegutsesid innukalt ning heast ideest sündinud innovaatiline spordivõistlus leidis kajastamist ka ETV saates „Ringvaade”. Eriti tore oli, et võistlusel osalesid agaralt „rebased”, 10. klassi õpilased, kes ühistegevuse käigus said võimaluse tutvuda ja uues koolis sõpru leida. Eeskujuks olid loomulikult aktiivsed õpetajad eesotsas direktor Merike Kastega. Kaks võistkonda jäädvustas oma tegevust pikemalt ning tegi Petersoni-joonistamisest lahedad videod.

Korraldajad jäid rahule, et spordinädal pakkus paljudele meie noortele kaasahaaravat tegevust ja lõbusat vaheldust koolipäevadele.

Vaata videoid siit:

http://youtu.be/iy5RI2V6LpY

https://www.facebook.com/events/914267971962304/permalink/916018258453942/

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!