Raplamaa sai juurde hulga lasteaiakohti

2. sept. 2015 - Kommenteeri artiklit

Raplamaal Kuusikul avati 1. septembril uus lasteaed-päevakeskus, kus asub lisaks lasteaiale ka raamatukogu välisteeninduspunkt ning päevakeskus nii noortele kui ka täiskasvanutele. Rapla linnas asuva Kellukese lasteaia juurde ehitati aga uus rühmaruum, milles sai uuest õppeaastast koha 16 mudilast.

„Rapla vallal on võimekust ja tahet investeerida alusharidusse. Jätkame tööd selle nimel, et kõik meie lapsed saaksid kasvada ja õppida heades tingimustes,” ütles Rapla vallavanem Ilvi Pere, kelle sõnul on Rapla vallas viimastel aastatel tekkinud lasteaiakohtade nappusele lahenduse leidmisega nüüd suur samm edasi astutud.

„Omavalitsuse ülesandeks on luua oma inimestele parim võimalik elukeskkond. Just sellepärast otsustasime Kuusikule ehitada uue ja kaasaegse hoone,” kommenteeris Pere uue lasteaia ehitust.

Hoone, mis toodi Kuusikule moodulitena, ehitas Rapla vallavalitsuse tellimusel OÜ Akso-Haus Vasalemma tehases valmis nelja kuuga. Akso-Haus OÜ juhatuse liikme Andres Samarüütli sõnul on maja esimene selletüübiline ehitis Eestis. Hoones on maasoojuspumbaga köetav vesipõrandaküte ja tänapäevane ventilatsioonisüsteem, mida saab juhtida arvuti abil. Maja arhitektid on Signe Hantsom ja Ludmilla Raun. Hoone kasulik pind 272,3 m². Kinnistu detailplaneeringu koostas Valtu Projekt OÜ.

Lasteaed Kelluke kõrvalhoones avatud sõimerühm.

Lasteaed Kelluke kõrvalhoones avatud sõimerühm.

1. septembrist on Kuusiku lasteaed Rapla lasteaia Päkapikk koosseisus. Kuusiku lasteaia kauaaegsest direktorist Marje Poomist sai maja perenaine. Tema sõnul ollakse lasteaias elevil ning lapsevanemad kiidavad uut ilusat ja hubast maja.

Seni tegutsesid lasteaed ja raamatukogu vallale kuulunud Kuusiku mõisa kompleksis, mis on nüüdseks leidnud uue omaniku.

 

Rapla lasteaia Kelluke juures uue rühma avamiseks renoveeriti ruumid lasteaia kõrvalhoones, kus sõimerühma kasutada on 122 m². Hoone projekteeris Valtu Projekt OÜ ja ehitas Expolio OÜ.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!