Tallinna Lepatriinu lasteaia pered pidasid autovaba päeva

30. sept. 2015 Tiiu Parbus Tallinna Lepatriinu lasteaia direktor - Kommenteeri artiklit

22. septembri õhtul tähistasid Lepatriinu lasteaia pered autovaba päeva jalgsimatkaga lasteaiast Löwenruh parki.

Kell 17.15 kogunes lasteaia hoovi suur hulk rõõmsaid peresid hoolimata sellest, et kogu päeva oli sadanud hooti väga tugevat vihma. Vanemaid tervitas lepatriinu Kertu – meie lasteaia liikumisõpetaja. Seejärel jaotati välja neli loosungit tekstiga „Autovaba päev”, rongkäigu turvajatele ohutusvestid ning liiklust sulgevad märgid. Rõõmus rongkäik liikus kahe lepatriinu saatel Löwenruh pargi poole, päris pisikesed ema-isa süles või hoopis vankris, suuremad lapsed ise vapralt sammumas. Pargis lõvi juures ootas kõiki meie Suur Lepatriinu, kes jagas juhiseid edasiseks tegutsemiseks. Loeti läbi jutuke kuninganna Kristiinast, kes oli nähtamatuks muutunud, sest oli kaotanud oma kroonilt kõik kalliskivid.

IMGP6564Pargialal oli erinevate puudeliikide juurde rajatud viis põnevat õuesõppe keskust. Iga punkti läbimisel sai laps Suure Lepatriinu käest saadud kuninganna Kristiina kroonile lisada uue kalliskivi.

Kõikides punkides sai teada midagi uut ja huvitavat, lahendada põnevaid ülesandeid: tamme alt oli võimalik luubi abil üles otsida märgistatud tammetõrusid, vahtra all meisterdati puulehtedest kauneid roose, pärna all mõistatati mõistatusi, kuuse juures pandi kokku keerulisi puslesid ning mõõdeti puu kõrgust. Lepa tüve peal oli põnev hõõruda paberile kriidiga puukoore mustrit.

Kõik pered olid tublid ning peagi olidki kõikidel kroonidel kalliskivid jälle säramas. Aga kuninganna Kristiinat ei olnud ikkagi veel näha? – imekaunis kuninganna Kristiina tuli alles järgmisel hommikul laste ette, tänas lapsi abi eest. Kõige suurema tänu said Naerutriinud , sest sellest rühmast osales 23 peret.

Autovaba päeva matk oli esimene perepäev väljaspool lasteaia hooviala. Hoolimata heitlikust ilmast osales kokku 110 lepatriinu last koos emade-isade, õdede-vendade ning vanavanematega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!