Tartu ülikool kutsub nutirobotit ehitama

23. sept. 2015 - 1 Kommentaar

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut andis välja nutitelefoni teel juhitava roboti ehitamise juhendi, mida saab alates 10. eluaastast kasutada igaüks olgu koolis, kodus või IT-huvilaagrites Tartus. Eriti julgustab ülikool nutiroboti ehitamisega tutvuma ja oma tunnitöös kasutama õpetajaid. Eelnevaid teadmisi elektroonikast või programmeerimisest pole robotiehituseks tarvis. 

Juhendi autori, Tartu ülikooli informaatika assistendi Alo Peetsi sõnul sobib roboti ehitamine koolitundi noortele põnevate IT-võimaluste tutvustamiseks ja õppimiseks või arendavaks ajaveetmiseks näiteks vanema ja lapse koostöös.

„Nutirobot on huvitav ja õpetlik robot, mis sisaldab infotehnoloogia alusteemasid nagu IoT (nutitehnoloogia), Linux, Python ja HTML programmeerimine, sisend-väljundseadmete juhtimine, elektroonika, kontrollalgoritmid ja raadiovõrgu side. Vaatamata sellele ei ole roboti ehitamine üldse keeruline, kuna see on tehtud võimalikult lihtsaks ja on kindlasti sobiv ka infotehnoloogiliselt vähemkogenud inimestele,” julgustas Peets.

Nutiroboti ehitammise juhend on kõigile huvilistele kättesaadav veebilehel nutirobot.ut.ee lehel.

15–22-aastased robotiehitusest huvitatud noored saavad osaleda ka 3. ja 17. oktoobril Tartu ülikooli Liivi 2 õppehoones toimuvates töötubades, kus saab robotiehitust proovida otse TÜ arvutiteaduse instituudi juhendajate käe all.

Lisainfo töötubade ning registreerimise kohta: http://programmeerimine.ut.ee/.

Juhendi valmimist toetasid Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ja Euroopa sotsiaalfond.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Tartu ülikool kutsub nutirobotit ehitama”

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!