Tervise arengu instituut toetab noorte terviseprojekte

8. sept. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tervise arengu instituut kuulutas taas välja 12–19-aastaste koolinoorte koostatud terviseprojektide ideekonkursi, et selle tulemusi ühiselt ellu viia.

Konkursile „Tervist edendava idee projekt” ehk T.E.I.P. on oodatud kõik huvitavad ja uudsed ideed, kuidas muuta koolikaaslaste, vanemate või kogukonna käitumist ja hoiakuid tervislikumaks ning muuta kool või koduümbrus meeldivamaks paigaks.

Projekt peab puudutama mõnda tervisega seotud valdkonda või tervisliku keskkonna loomist: vaimse tervise edendamine, stressi vähendamine, sport ja liikumine, toitumine, alkoholi, tubaka või narkootikumide tarvitamise ennetamine või sellest loobumine jms.

Idee peavad noored hiljem kas ise või koos oma koostööpartneritega ellu viima.

Projektide esitamise tähtaeg on 7. oktoober.

5. novembriks valib žürii välja kuus parimat projekti, millest igaüks saab elluviimiseks kuni 640 eurot. Lisaks saavad parimate projektide meeskonnad auhinna.

Projekte hinnatakse kahes vanuserühmas: nooremad kui 8. klass (k.a) ja vanemad kui 9. klass (k.a). Žürii jälgib projektide hindamisel idee uudsust ja omapära, mõju tervisekäitumise kujundamisele, läbimõeldud tegevuskava olemasolu ja sisukust, projekti jätkusuutlikkust, haaratava sihtgrupi suurust.

Eelmisel aastal laekus konkursile 51 tööd. Kõige enam keskenduti projektides liikumis- ja sportimisvõimaluste parandamisele, samuti sooviti muuta toitumisharjumusi. Paljude projektide eesmärk oli korraldada spordiüritus, teha õppefilm või viia läbi teemapäevi.

Lisainfot ja projektitaotluse leiab veebilehelt www.terviseinfo.ee/konkursid/TEIP.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!