Algab iga-aastane lasteteatrite festival

28. okt. 2015 - Kommenteeri artiklit

ASSITEJ Eesti keskus korraldab 28.–29. oktoobril Vaba Lava teatrikeskuses teatrifestivali „Teater noorele vaatajale 2015”. 

Kolmandat korda toimuv kodumaine ülevaatefestival koondab kokku väiketeatrid ja ringreisitrupid, kes esinevad festivalil oma värskemate lavastustega lastele ja noortele. Etendusi annavad Piip ja Tuut Teater, Miksteater, NUKU teater, VAT Teater jt. Kokku saab kahe päeva jooksul vaadata ligi 10 omanäolist ja eri vanusegruppidele suunatud etendust. Programmi kuuluvad ka seminarid, arutelud, klubiõhtud ja teatrite laat, kus on võimalik saada ülevaade noorpublikule mängivatest teatritest ja truppidest.

Festivali eesmärk on tutvustada Eesti parimaid laste- ja noortelavastusi, et aidata õpetajatel teha valikuid, milliseid etendusi koos õpilastega vaatama minna või keda oma kooli esinema kutsuda. Festival püüab tõsta Eesti noore vaataja teatri taset ja publiku nõudlikkust pakutava suhtes. Kõikide etenduste kohta toimuvad professionaalsete kriitikute poolt läbi viidud arutelud, mis annavad vajalikku tagasisidet nii vaatajale kui esinejatele.

Lisaks tähistatakse festivaliga teatrite katusorganisatsiooni ASSITEJ International 50. sünnipäeva. ASSITEJ ühendab saja maa teatrid viielt kontinendilt, pühitseb igal aasta 20. mail üleilmset lasteteatripäeva, korraldab iga kolme aasta järel maailmafestivali ja konverentsi, algatab projekte, mis loovad loomingulise platvormi teatritegijatele ja teoreetikutele suhtlemiseks, kogemuste jagamiseks ja enesearenguks. Eesti ASSITEJ Keskus loodi 1992.aastal Põhjamaade ASSITEJ-de õhutusel ning on sellest ajast olnud maailmaorganisatsiooni tegevusega seotud.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!