Algas üleeuroopaline programmeerimisnädal

12. okt. 2015 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval, 10. oktoobril algas kolmas üleeuroopaline programmeerimisnädal ehk Code Week, mille käigus toimub ka Eestis üle 60 temaatilise sündmuse nii lastele kui ka täiskasvanutele.

EL-i programmeerimisnädal on rohujuuretasandi ettevõtmine, mida juhivad vabatahtlikud. „Üleeuroopaline programmeerimisnädal aitab tähtsustada programmeerimist, tutvustada uusi oskusi ja julgustada inimesi koos õppima, ning seda kõike lõbusas ja mängulises võtmes. Ühistegevuse käigus loodame programmeerimispisikuga nakatada väikeseid ja ka täiskasvanuid, sest programmeerima õppida pole kunagi liiga hilja,” selgitas HITSA ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets, tänavune EL-i programmeerimisnädala saadik Eestis.

Programmeerimisnädalal korraldatakse tegevusi kõikjal Eestis, registreeritud on 63 programmeerimisüritust Muhust Haanjani. Valdavalt toimuvad sündmused koolide ettevõtmisel, üheskoos õpitakse programmeerimiskeeli kasutama, mänge looma jne. Õpilastele ning õpetajatele korraldatakse õppepäevi ja töötubasid Pärnus, Viljandis, Tartus, Tallinnas, aga ka näiteks Muhus, Rakkes, Orissaares, Haanjas, Kilingi-Nõmmel, Raplas, Kundas, Järva-Jaanis, Haljalas ja Paikusel.

Esmaspäeval, 12. oktoobril toimus Tallinna transpordikoolis töötuba algajatele „Arduinoga tuled vilkuma”, kus tutvustati põhilisi elektroonika komponente ja kuidas neid koos programmiga enda kasuks tööle panna.

Kolmapäeval, 14. oktoobril kell 15 korraldab HITSA digiõppe päeva veebiseminari, kus  tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas jagab näpunäiteid iseenda ja oma lähedaste kaitsmiseks nutiseadmete, arvutite ja internetiga seonduvate ohtude eest: miks logib tark kasutaja Facebookist pärast kasutamist välja, miks küsib Google minu telefoninumbrit jne. Digiõppe päeva veebiseminari kohta saab lisainfot siit.

Pärnu Vanalinna põhikoolis õpetatakse programmeerimisnädala käigus oma õpetajatele Code keskkonna abil programmeerimist. Pärnu Vanalinna põhikooli haridustehnoloogi Diana Veskimägi sõnul on oluline, et õpetajad mõistaksid programmeerimise sisulist väärtust.„ See ei ole lihtsalt üks moodne sõna, vaid valdkond, läbi mille saab arendada õpilastes loogilist mõtlemist, probleemilahenduse oskust, inglise keelt jpm,” ütles ta.

Kõigi EL-i programmeerimisnädala sündmuste kohta leiab infot veebilehelt http://events.codeweek.eu/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!