Ettevõtjad innustasid noori ettevõtlikumad olema

19. okt. 2015 - Kommenteeri artiklit

Ettevõtlusnädalal käis Eesti koolides 71 ettevõtjat ja tippjuhti, kes innustasid ligi 3000 noort ettevõtlikumale ellusuhtumisele. Kui tänavu said lugudest osa 65 kooli õpilased, siis järgmisel aastal soovivad projekti „Ettevõtlikkus kooli” korraldajad saata ettevõtjaid oma lugu rääkima igasse Eestimaa kooli.

Jõhvi gümnaasiumi õppearendusjuhi Helen Sule sõnul otsustas kool projektist osa võtta, kuna lugu päriselust kõnetab noori rohkem kui teooria, oma ala meistri nimi ja tegu aga annab kuulajale usaldusväärsuse. „Mulle sümpatiseerib „Ettevõtlikkus kooli” projekt ka märgilisena – ühiskonna kokkuhoidmise ning ettevõtjate väärtushinnangute näitajana. Lihtsalt suurepärane, kui leitakse aega olla inimlik ja tahtmist anda midagi maailmale tagasi,” ütles Sulg.

Ettevõtja Ville Jehe sõnul oli tore kogeda, et lugude rääkimine andis õpilastele midagi olulist nende ees seisvateks elulisteks otsusteks edasise haridustee ja tulevase kutse valikul. „Loodetavasti saab sellest traditsioon, mis seob läbi kogemuste edasiandmise eri põlvkondi enam kui seni,” lisas ta.

„Enne ja pärast kohtumist küsisid esinejad, kui paljud auditooriumis olevatest noortest näevad oma tulevikku ettevõtjana. Aktiivsuse tase oli kooliti erinev, kuid absoluutselt kõigis klassides tõusis tunni lõpus käsi rohkem kui alguses. Päris ettevõtjaga kohtumine, tema õnnestumistest ja ebaõnnestumistest otseallikast kuulmine oli innustav,” ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja, ettevõtja Toomas Tamsar.

Aktsioon „Ettevõtlikkus kooli” toimus tänavu esimest korda, kuid plaanitakse muuta iga-aastaseks traditsiooniks.

Nädala jooksul käisid kooliõpilastele oma lugu rääkimas ja noori ettevõtlikkusele innustamas Markus Villig (Taxify), Marek Põldeots (TripleDev), Martin Rand (VitalFields), Heiti Hääl (Alexela), Sten Tamkivi (Teleport), Anne Samlik (Estravel), Jaan Pillesaar (Helmes), Valdo Kalm (Eesti Telekom), Herty Tammo (Startup Wise Guys), Priit Alamäe (Nortal), Maire Milder (Baltika), Ville Jehe (Threod), Marek Kiisa (Astrec), Tea Varrak (TTÜ), Ando Jukk (UPM-Kymmene Otepää), lembit Lump (Kodumaja), Toomas Tamsar (Eesti Tööandjate Keskliit) jpt.

Projekti korraldavad Eesti Arengufond, Eesti Tööandjate Keskliit, Teenusmajanduse Koda, Ettevõtluse Arendamise SA, SA Tuleviku Kool ja KredEx.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!