Küünlaümbriste jaht algab taas

7. okt. 2015 - Kommenteeri artiklit

Jäätmekäitleja Kuusakoski kuulutas taas välja keskkonnakampaania „Küünlaümbriste jaht”, millega kutsutakse Eesti lapsi koguma kokku ärapõlenud teeküünlaümbriseid ning tooma neid taaskasutusse. Kui varasemalt on kampaania sihtrühmaks olnud 1.–6. klasside õpilased, siis esmakordselt on oodatud osalema ka lasteaialapsed ja 7.–12. klasside õpilased.

„Surve kampaaniasse kaasata kampaaniasse ka nooremaid ja vanemaid lapsi tuli tegelikult juba kampaania esimesel aastal,” tõdes võistluse korraldaja Mari-Liis Kallismaa. Korraldades nüüd kampaaniat juba kolmas kord ning kaasates veel enam koostööpartnereid, on olemas vajalik kogemus ja võimekus kampaania oluliseks laiendamiseks.

„Küünlaümbriste jahi” eesmärgiks on propageerida keskkonnasäästlikku käitumist ning vähendada alumiiniumist küünlaümbriste jõudmist loodusesse, kuna need ei lagune seal kunagi. „Kampaania on levinud plahvatuslikult, kuna lapsed on hasardis. Küünlaümbriste kogumine on laste jaoks põnev tegevus ning võistluslik moment muudab selle sedavõrd suuremaks elamuseks,” ütles AS Kuusakoski juhatuse esimees Kuldar Suits.

Kampaania esimesel aastal osales ligi 3700 õpilast ning kokku koguti üle 760 000 küünlaümbrise. Teisel aastal aga osales juba poole rohkem õpilasi ning kogutud küünlaümbriste arvuks kujunes üle 1,4 miljoni. Tänavu loodetakse koguda kokku kaks miljonit küünlaümbrist, mis on ca 15% Eestis aasta jooksul põletatud küünaldest..

Motivatsiooni suurendamiseks on välja pandud märkimisväärne auhinnafond, kus auhindadeks on teatri- ja muuseumipiletid, veekeskuse ja kinokülastus ning seda koos transpordiga.

Küünlaümbriste kogumise põhivõistluse kõrval toimuvad alavõistlused meisterdamises ning piltide ja videode tegemises.

Lisainfot leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!