Lapsevanemad lõid kooli palge läikima

23. okt. 2015 - Kommenteeri artiklit

Jõgevamaal Maarja-Mag­da­leena külas asuva põhi­kooli lapsevanemad pääsesid aedadesse ja põldudele sügistöödele alles eelmisel laupäeval ja pühapäeval. Augusti lõpust alates kulus tervelt seitse nädalavahetust, et lüüa läikima koolihoone vanima osa fassaad, mis viimati tundis pintslikõdi sügaval kolhoosiajal.

Prusside, laudade, värvide ja tööriistade ostmiseks leidis kool eelarvest 600 eurot. Kõik edasine – tellingute püstitamine, aknaraamide ehitamine ja kogu ilu ülevõõpamine – sündis juba isade-emade, aga ka laste vabatahtliku töö käigus.

Kui lõpusirge juba paistis, mätsisid üheksandikud savist kokku öökulli, tõenäoliselt kõrvukrätsu ja kassikaku hübriidi, mis võõbati kuldseks ja lähetati kõrgele ukse kohale passima.

Kevadel võtavad südid vanemad ette koolimaja otsaseina.

70 õpilasega Johannes Voldemar Veski nimeline Maarja põhikool on Eesti üks vanemaid koole – kevadel tähistasid koolipere ja kogukond 335 aasta möödumist haridusasutuse esmamainimisest.

Õpetajate Leht

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!