Programmeerimisnädal CodeWeek

16. okt. 2015 Raivo Juurak Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

10.–18. oktoobrini peetakse üleeuroopalist programmeerimisnädalat CodeWeek. Eestis toimub sel puhul kokku üle 60 programmeerimisõppuse.

Programmeerimisnädala ühel esimesel üritusel 12. oktoobril Tallinna transpordikoolis osalesid nii transpordikooli noored kui ka õpilased Tallinna teistest eesti ja vene õppekeelega koolidest. Kokku saadi töötuppa kakskümmend õpilast ja enamik neist polnud varem programmeerimisega tõsiselt tegelnud. Õppijana osales ka üks transpordikooli õpetaja.

Transpordikooli töötoas õpiti kirjutama programme Itaalia programmeeritavale kontrollerile Arduino, mille külge saab kinnitada palju andureid temperatuuri, niiskuse, valguse, hulga jm mõõtmiseks. N-ö soojenduseks kirjutasid kõik lihtsa programmi, mis pani Arduino kontrolleri LED-lambi aeglasemalt vilkuma. Sellega said ka päris algajad kenasti hakkama ja nii küsis töötoa juht, transpordikooli IT-eriala õpetaja Kristjan Kivikangur: „Kas ajame asja keerulisemaks?” Kõik olid nõus ja nii süvenetigi programmeerimisse sellel ja ka teisel programmeerimispäeval.

Ka 14. oktoobril toimus huvitav sündmus – HITSA korraldas digiõppe päeva veebiseminari, kus tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas rääkis turvalisusest internetis. Ta vastas küsimustele, miks on arukas ennast pärast vestluses osalemist Facebookist välja logida ja mida muud on vaja enda kaitseks internetis teha.

Pärnu Vanalinna põhikoolis õpetati Code keskkonna abil programmeerimist oma kooli klassiõpetajatele, et nad mõistaksid programmeerimise lihtsust ja selle kasutamise võimalusi. Oluline on, et õpetajad ei peaks programmeerimist lihtsalt moodsaks sõnaks, vaid valdkonnaks, mille abil saab õpilastel arendada loogilist mõtlemist, probleemilahenduse oskust, inglise keelt jpm, kommenteeris Vanalinna põhikooli haridustehnoloog Diana Veskimägi.

Valdavalt on selle nädala programmeerimisüritused toimunud koolide ettevõtmisel. Üheskoos on õpitud kasutama eri programmeerimiskeeli, looma mänge jne. Programmeerimisõppusi on korraldatud Pärnus, Viljandis, Tartus, Tallinnas, aga ka Muhus, Rakkes, Orissaares, Haanjas, Kilingi-Nõmmes, Raplas, Kundas, Järva-Jaanis, Haljalas ja Paikusel, märgitakse HITSA kodulehel. Kõik EL-i programmeerimis­nädala CodeWeek üritused on koondatud programmeerimisõppe kaardile http://events.codeweek.eu/.

Raivo Juurak

Õpetajate Leht


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!