Teisipäeval peetakse ettelugemise päeva

19. okt. 2015 - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval, 20. oktoobril peetakse Eestis juba 22. korda ettelugemise päeva, mille eesmärk on tõsta raamatu- ja lugemishuvi ning väärtustada ettelugemist kui kuulajat arendavat lugemisvormi.

„Ettelugemine on lapse arengule ülioluline. Lisaks sellele, et see on tore peretraditsioon ja koos veedetud aeg, saab just ettelugemisest ja ühisest raamatuvaatamisest alguse lapse kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. See on teeviit teatri-, filmi- ja teadusemaailma,” ütleb Eesti lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. Just ELK-st on saanud alguse ettelugemise päeva tähistamise traditsioon.

Soone rõhutab, et ettelugemine ei ole ainult lastega seotud ühistegevus, vaid sisukas ajaveetmise viis ka täiskasvanutele, kellel näiteks iselugemine on raskendatud. Nii kutsubki ELK nii suuri kui ka väikesi üles lugema ettelugemise päeval ette nii kodus, koolis, lasteaias, raamatukogus, raamatupoes kui mujalgi.

„Jutte-luuletusi on alati tore lugeda ja kuulata, võtkem selleks vaid aega,” ütleb Soone.

ELK-l on pikaajaline traditsioon tähistada ettelugemise päeva vabariikliku 4. klasside õpilaste võistulugemisega. Seekordse ettelugemise võistluse, mis toimus 17. oktoobril, võitis Kaur Kenk Põlvamaalt Mammastest.

Ettelugemise päeva tähistamiseks on lastekirjanduse keskus lendu lasknud videosõnumi „Raamatumaailmas juhtub imesid! Loe lapsele!”.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!