Algas energiasäästu teemaline koolikonkurss

9. nov. 2015 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval algas nädala aega kestev Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) energiakonkurss, millega kutsutakse õpilasi üles mõtlema energiasäästule ning pakkuma selles vallas lahendusi. Konkursil osaleb kümmekond kooli seitsmest maakonnast, registreeruda saab veel ka täna, esmaspäeval, 9. novembril.

Viiendat korda toimuval konkursil saab osaleda, valmistades oma koolis taaskasutatavatest ja loodussõbralikest materjalidest valgusti või korraldades keskkonnaalaseid sündmusi.

Konkursil osalemiseks tuleb moodustada neljaliikmeline aktiivgrupp, mis koosneb koolinoortest ja juhendajast ning registreerida see KIK-i kodulehel.

Konkurss kestab 9.–15. novembrini. Kuus parimat gruppi kutsutakse 27. novembril Eesti loodusmuuseumisse konkursi lõpuüritusele, kus osalejad esitlevad nädala jooksul tehtut. Seal selgitatakse välja kaks võitjat, kes lähevad 2016. aasta suvel väljasõidule Kohtla kaevandusparki.

Eelmisel aastal võitsid konkursi Konguta noored, kes asutasid oma koolis Keskkonna Nõukogu. Samuti olid parimate seas Salme kooli noored, kes korraldasid energiasäästuteemalise viktoriini, kostüümides kirbuturu ning perepäeva, kus meisterdati ajalehtedest riideid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!