Asutati noore IT-teadlase eripreemia

3. nov. 2015 - Kommenteeri artiklit

Presidendi Kultuurirahastu ja Skype Eesti allkirjastasid esmaspäeval lepingu noore IT-teadlase eripreemia väljaandmiseks. Preemiale saab kandideerida 5. detsembrini 2015.

Preemia on mõeldud kuni 35-aastasele teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või õpib doktoriõppes ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega. Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks.

„Olen ikka rõhutanud reaalteaduste ja infotehnoloogia õppimise vajalikkust ja just nõnda, et  infotehnoloogia ei oleks asi iseenesest, vaid aitaks kaasa kõigi eluvaldkondade paremale toimimisele,” ütles president Toomas Hendrik Ilves, kelle algatusel ja eestvõttel preemia loodi.

Kandidaate preemiale võivad esitada nii noored IT-teadlased ise kui ka nende juhendajad, tööandjad, erialaühendused, ülikoolid, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed.

Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja elulooga, teadustöö kirjeldus, asjassepuutuvate avaldatud teadustööde, artiklite või ka kavatsuste loetelu ning vähemalt kahe juhendaja või õppejõu soovitus.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil Weizenbergi 39, 15050 Tallinn, või digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile vpinfo@vpk.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!