Direktorid astusid teineteise kingadesse

6. nov. 2015 Sirje Pärismaa Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Eestis sai 2.–5. novembrini esmakordselt teoks kooli­direktorite vahetus – omavahel vahetasid neljaks päevaks kohad Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Luisk ja Kiviõli 1. keskkooli direktor Heidi Uustalu.

„Mulle oli tore üllatus, kuivõrd mõnusalt on täistsüklikoolis koolikultuuri ja õhkkonda kujundatud. Siin on väga avatud ja sõbralikud inimesed,” vahendas Õpetajate Lehele teisipäeval oma muljeid Kiviõlist Ülle Luisk, kes tööpäeva lõpetuseks ja mõtete selginemiseks parajasti tuhamäkke ronis. „Siia tulles mõtlesin, kuidas sobitun kollektiivi ja leian kontakti, aga kartus oli asjatu. Üks õpetaja ütles täna, et koolis on samasugune aura ja lihtne on suhelda. Olen ka ise aru saanud, et meis Heidiga on juhtidena palju sarnast.”

Heidi Uustalu Viljandi gümnaasiumis. Foto: Ene Nobel

Heidi Uustalu Viljandi gümnaasiumis. Foto: Ene Nobel

Luisu sõnul sündis direktorite vahetuse mõte riigigümnaasiumide koostöös, aga esimene katsetus tuli hoopis täistsüklikooliga ja ehk ongi parem, kui tutvutakse teist tüüpi kooli tööga. Luisk soovitas riigigümnaasiumidega vahetust teha ka nende maakondade koolidel, kus oma riigigümnaasiumi veel pole.

Heidi Uustalule avaldasid muljet Viljandi koolis rakendatud tugisüsteemid õpetajale ja õpilastele. Ametis on projektijuht, õppenõustajad, haridustehnoloog, kellelt saab tuge oma ideede realiseerimiseks ja ka individuaalse õppekava koostamiseks.

„Õpetaja ei pea kõike ise tegema, tal on, kellele loota. Sain kinnitust, et need süsteemid pole ainult kirjas, vaid ka toimivad,” sõnas Uustalu.

„Kõige raskem on nelja päevaga igale poole jõuda, sest toimub palju huvitavat. Esmaspäeva õhtul käisin imelisel hingedepäeva kontserdil. Tänane hommik algas sportlikult. Viljandi õpetajad on otsustanud kutsuda kolleege tunde vaatama ja kehalise kasvatuse õpetajad tegid otsa lahti.”

Ülle Luisk ja Heidi Uustalu vahendasid iga päeva muljeid ka Facebookis grupis Direktorivahetus = vahetus­direktor.

Sirje Pärismaa

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!