Eesti koolides tähistati Põhjamaade raamatukogunädalat

12. nov. 2015 - Kommenteeri artiklit

Lõppeval nädalal tähistati sajakonnas Eesti koolis ja raamatukogus Põhjamaade raamatukogunädalat, mis tänavu kandis pealkirja „Sõprus Põhjalas”.

Novembripimeduses süüdati küünlaid ja loeti ette katkendeid aasta kirjanduseks valitud raamatutest „Egili saaga”; „Vahvlist südamed” (Maria Parr) ja „Sõnumid liival” (Marjun Syderbø Kjelnæs) – hommikuhämaruses lastele ja õhtuhämaruses täiskasvanutele.

Selle aasta teemaks valiti „Sõprus Põh­ja­las”, sest sõprus loob kokkukuu­lu­vus­tun­de ja silla nii inimeste kui ka riikide vahele. „Põh­ja­maade raamatu­kogunädala projekt on samuti omamoodi sõprus,” leidis Põh­ja­­maade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kultuurinõunik Eha Vain.

Nädalat tähistab kokku enam kui 2000 raamatukogu, kooli, lasteaeda ja seltsimaja Põhjamaades, Balti riikides ja Valgevenes. Eestis tähistati seda näiteks Jõgeva linnaraamatukogus, Pärnu Kuninga tänava põhikoolis, Vana-Vigala raamatukogus, Sillamäe linna keskraamatukogus, Nõva koolis, Tori põhikoolis ning veel kümnetes kohtades.

Põhjamaade kirjandust tutvustav ja jutuvestmise tava edasi kandev raamatukogunädal toimus Eestis tänavu 17. korda, pakkudes seitset päevatäit näitusi, ettelugemisi, raamatututvustusi ja arutelusid. Nädal pole veel lõppenud, nii et vaadake järele, ehk leiate oma piirkonna raamatukogustki veel mõne sündmuse, millel osaleda, olgu ise või klassiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!