Kooliuudiseid

27. nov. 2015 - Kommenteeri artiklit

Alljärgnevalt mõningaid uudiseid vene õppekeelega ja kakskeelsetest koolidest. Uudised on valik koolide kodulehtedelt.

Sinimäe põhikool

1. klassi õpilased külastavad 21. detsembril Kukruse polaarmõisas toimuvat etendust „Lumine vokiratas”. Lumise vokiratta keereldes jutustavad nukud muinasjutu­maiastele imeilusa loo headusest ja armastusest. Pärast etendust juhatab veerev vokiratas külastajad koos lumehelbekese ja maja peremehega lumisesse salametsa. Salamets on täis põnevaid avastusi, tegevusi, meisterdamist, tantse, mänge, jäiseid maiusi. Loomulikult ei puudu peolt ka punases kuues kingikotiga jõuluvana.

Kohtla-Järve Maleva põhikool

Meie koolis on saanud juba traditsiooniks tähistada isadepäeva. Sel päeval näitame oma kiirust, jõudu, atleetlikkust ja seda, et oleme sõbralikud ning aitame alati üksteist. Treener Georg Köstri käe all jagasid isad liikumisrõõmu oma lastega – külg külje, käsi käe ja jalg jala kõrval. Oma meeskonda olid toetama tulnud emad. Võistluse võitjaks osutusid … kõik! Autasuks olid võitjatele laste säravad silmad. Hiljem said isad sööklas oma muljeid jagada ning basseinis lihaseid lõdvestada.

Tallinna Tõnismäe reaalkool

20. novembril võtsid meie kolmandate klasside õpilased osa linna projektist „Mööda Eesti autorite raamatute lehekülgi – Aino Pervik”. Üritus leidis aset Lasnamäe vene gümnaasiumis. Meie õpilasi ootas ees viktoriin „Arabella – mereröövli tütre” teemal, huvitav „merereis”, „aarete” otsimine ning kohtumine Aino Pervikuga. Meie kooli meeskond Targad Kilpkonnad saavutas kolmanda koha.

Haabersti vene gümnaasium

Novembri alguses korraldatakse meie koolis energiasäästunädalat. Sel aastal oli vaja 9.–15. novembrini meisterdada oma koolis valgusti, mis oleks energiasäästlik ning tehtud taaskasutatud materjalidest. Tore, et 1.k klassi õpilane Aleksandr Budašov tegi ilusa valgusti küünlaga. Täname 7.a, 7.b ja 5.b klassi, kes kaunistasid kooli plakatitega energiasäästu teemal. Meie õpilasesindus tegi samal teemal saateid kooli raadios.

Narva Pähklimäe gümnaasium

Oodatakse fotosid fotokonkursile „Puhas taldrik”. Konkurss kestab 9. novembrist 15. detsembrini. Konkursi eesmärk on arendada fotode kaudu õpilastel tervisliku toitmise teadmisi ja harjumusi. Osalevad kõik õpilased.

Valga Priimetsa kool

11. novembril toimusid 4.–5.klasside rahvastepalli karikavõistlused, mis viidi läbi Otepää gümnaasiumis ja Pühajärve põhikoolis. Valga Priimetsa kooli tüdrukute koondvõistkond saavutas I koha. Võistkond mängis koosseisus Angelina Paršina, 5.b, Mirjam Saimra, 5.a, Anastassia Aleksandrova, 5.a, Vasiliki Viktoria Nikolopoulou, 4.b, Jelizaveta Krivonkina, 4.b, Valerija Nikitina, 4.a, Anastassia Hodorkina, 4.a, Polina Mihhailova, 4.a.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!