Minister Ligi: toetame õpetajates julgust ja uuenduslikkust

6. nov. 2015 - Kommenteeri artiklit

Minister Jürgen Ligi allkirjastas 10 miljoni euro suuruse investeeringu õpetajate täiendusõppesse, koolide arendusprojektidesse ning kompetentsikeskuste arendamisse Tallinna ja Tartu ülikoolis.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi sõnul näitavad uuringud, et meie koolide õpetajad usuvad uuenduslikkusse ja õppijakesksete meetodite kasulikkusse. „Oluline on, et õpetaja usk saaks klassiruumis tegelikkuseks, et ta oskaks ja julgeks olla uuenduslik. Investeeringuga anname toe õpetajaid koolitavatele ülikoolidele ning kõikidele munitsipaal-, era- ja riigikoolide õpetajatele,” rõhutas minister Ligi.

Juba töötavatele õpetajatele luuakse võimalused lisaeriala omandamiseks ning teistest valdkondadest inimestele, kes huvituvad õpetajatööst, lihtsustatakse õpetajapädevuste oman­damist.

Tegevuste raames arendatakse välja kompetentsikeskused Tallinna ja Tartu ülikoolis. Eesmärk on koondada Eestis õpetajakoolituse eest vastutavatesse ülikoolidesse maailma parimad kogemused ja siinne metoodiline oskusteave. Kompetentsikeskused pakuvad keskkonda uuenduslike lahenduste väljatöötamiseks ning panustavad nende rakendamisse.

Tegevuste elluviijad saavad toetust taotleda mitme avatud taotlusvooru raames, mida korraldab SA Innove. Taotlusvoorude ajakava avalikustatakse SA Innove veebilehel http://www.innove.ee/et/struktuuritoetused/2020. Meetme kogumaksumus on 10 miljonit eurot, millest 85% tuleb Euroopa sotsiaalfondist ja 15% on riigi kaasfinantseering.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!