MISA eesti keele kursustele kõik soovijad ei mahtunud

27. nov. 2015 - Kommenteeri artiklit

Integratsiooni ja migratsiooni sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) juhtimisel algasid augusti lõpus eesti keele B2- ja C1-taseme koolitused Ida-Virumaa õpetajatele. Need toimuvad Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel ja Jõhvis. Eesti keele kursuse eel ja järel tuleb sooritada keeletest ning iga osaleja peab tegema ka tasemeeksami. Keelekursused kestavad 15. märtsini ning eksamid toimuvad 20. ja 21. veebruaril.

Pedagoogidele mõeldud keeletunnid toimuvad kaks korda nädalas kuni 15 inimesega gruppides. Lisaks korraldatakse vähemalt kord kuus kuuetunniseid intensiivõppe päevi, mil kohtutakse eri ametite esindajatega. Eesti keele aktiivset kasutamist aitab toetada eestlasest kolleegi kaasamine. Selle eesmärk on luua õppijale eluliste olukordadega keelekeskkond, kus ta peab vaid eesti keelt kasutades toime tulema.

Küsimustele vastab MISA keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi

Kuidas kommenteerite väidet kursuste kohta: huvi oli suur, aga vähesed said?

Eesti keele koolitusele soovijate nimed edastasid Ida-Virumaa õppeasutuste juhid MISA-le käesoleva aasta kevadel. Kokku laekusid 256 inimese nimed, neist 142 soovis õppida eesti keelt B2-tasemel ning 114 C1-tasemel.

Augustis saime eesti keele kursustele suunata 195 Ida-Virumaa õpetajat. Kuna soovijaid oli enam, siis otsisime sügisel täiendavaid vahendeid, et avada sel aastal Ida-Virumaal lisakursuseid. Novembris algasidki eesti keele kursused veel 40 õpetajale. Ehk 256 õpetajast on praeguseks eesti keele kursustele saanud juba 235.

Kus tunti kursuste vastu elavaimat huvi – üldhariduskoolides, kutsekoolides või lasteaedades?

Kõige enam sooviavaldusi kursustele laekus lasteaedadelt.

Miks valik langes just Algus OÜ koolitajatele?

Kokku laekus õpetajate tasemekoolituste hankele kolm pakkumist ning parimaks osutus Algus OÜ oma. Nende uuenduslikud keeleõppe metoodikad sümpatiseerisid hankekomisjonile ning õppemetoodika oli põhjalikult ja läbimõeldult lahti kirjutatud.

Millist tagasisidet koolitusel osalevatelt õpetajatelt on teieni jõudnud?

Sügise jooksul oleme külastanud keeletunde ja intensiivõppe päevi. Koolitustel osalevad õpetajad on õppega rahul. Kiitvat tagasisidet oleme saanud intensiivõppepäevadel eri erialade inimestega kohtumiste kohta. Õpetajate keeletundides on oma tööd käinud eesti keeles tutvustamas näiteks vanglaametnik, ettevõtjad, karjäärinõustaja jt. Seejuures on tekkinud elavad diskussioonid, on vahetatud ka kontakte ja sõlmitud kokkuleppeid kooliõpilastele ekskursioonide korraldamiseks.

Viimati alustanud keelerühmades käijatest on mõned inimesed pidanud õppest loobuma. Seda liialt suure töökoormuse tõttu koolis või siis perekondlikel põhjustel.

Meeli Parijõgi


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!