MISA otsib jaanuaris algavate eesti keele kursuste läbiviijaid

2. nov. 2015 - Kommenteeri artiklit

Integratsiooni ja migratsiooni SA Meie Inimesed (MISA) kuulutas välja hanke 2000 inimesele tasuta eesti keele A2-, B1- ja B2-taseme kursuste korraldamiseks. Õppetöö algab 2016. aasta jaanuarist ning on suunatud MISA kodulehe kaudu eesti keele kursustele registreerunutele. Hanke tähtaeg on 16. detsember 2015.

„Mul on hea meel, et üha enam inimesi soovivad eesti keelt õppida ja omandada ning seeläbi siduda end Eesti riigiga. On tähtis motiveerida ja soodustada eesti keele ning kultuuri õppimist, eriti just neile inimestele, kes sellest ise huvitatud on,” ütles kultuuriminister Indrek Saar.

„Tänaseks on eesti keele alg- ja kesktaseme õppega alustanud või kohe alustamas juba 540 inimest üle Eesti. Uue aasta alguses saavad tasuta eesti keele õppimise võimaluse järgmised 2000 inimest,” kõneles MISA juhataja Dmitri Burnašev.

Keeleõpe leiab aset Tallinnas, Narvas, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Sillamäel, Ahtmes, Tartus ja Pärnus. Eesti keele kursuse maht on 100 akadeemilist tundi ning tunnid hakkavad toimuma tööpäeviti 2–3 korda nädalas.

„Lisaks otsime ka eesti keele ja kultuuri klubide läbiviijaid, et pakkuda uuest aastast vähemalt B1-tasemel eesti keele oskajatele mitteformaalset keeleõpet suhtluskeeleoskuse arendamiseks ning olemasoleva eesti keele taseme hoidmiseks. Lisaks saavad klubis käijad harida end kultuuri vallas ning osa võtta kultuurisündmustest ja -reisidest. Esmajoones pakume tasuta keeleklubides osalemise võimalust neile, kes on registreerunud suvel meie B2-taseme keeleõppesse,” lisas Burnašev.

Klubi liikmed saavad kokku kord nädalas ning osalevad kord kuus ühel sündmusel või õppereisil. Tasuta eesti keele A2-, B1- ja B2-taseme kursuseid on plaanis hakata läbi viima regulaarselt, kuni aastani 2020.

Lisainfot hankes osalemiseks leiab MISA kodulehelt ja riigihangete registrist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!