Olgu arst või keevitaja – kõiki ameteid meil vaja!

18. nov. 2015 Jana Hinno Laulasmaa kooli lasteaia vanemõpetaja - 1 Kommentaar

 

Elu pole puhkus, vaid tegutsemine

J. J. Rousseau

Sama meelt oli elukutsete nädalal Laulasmaa kooli lasteaia koolieelikute neljas rühm, kes külastas Keila linna ettevõtete ametite esindajaid.

Esimese ameti esindaja oli härra Viktor bussifirmast Domeca, kes oli meie saatjaks ja roolikeerajaks kogu reisi vältel. Elukutse: bussijuht.

Esimeseks peatuspaigaks oli Miki lasteaia Ülase maja, kus kokk Mall ootas meid oma õdusas köögis. Selgus, et Miki lasteaia Ülase majas käivad lapsed söömas sööklas, mitte rühmaruumis. Kokk näitas meile, mida läheb vaja maitsva hommiku-, lõuna- või õhtusöögi valmistamiseks. Elevust tekitas külmkamber, kuhu sai üleni „sisse minnaˮ. Mall oli meie jaoks valmis teinud maasikasmuuti, mis maitses imehästi. Elukutse: kokk.

Järgnev peatuspaik oli Keila Miikaeli kirik, kus meid võõrustas koguduse õpetaja Margus Roots. Saime teada, et jumalauskliku inimese elu on kirikuga seotud sünnist surmani. Tee kirikusse algab ristimisega, millele järgneb leeriõnnistamine ja laulatus. Kõige kurvem tseremoonia kirikus on inimese maise keha lahkumine ehk matus. Uuteks mõisteteks lastele olid kaasula, kantsel, palve ja altar. Lapsed teadsid, mis on piibel ja kes on Jeesus Kristus. Oskar tundis huvi, miks on altaril oleval maalil kujutatud Jeesuse pea ümber „päikeˮ. Kirikuõpetaja selgitas, et tegemist on Jeesus Kristuse pühaduse paistega. Altarimaalidel oli näha, et Jeesus oli sündinud, surnud ja ülestõusnud. Ekskursiooni lõpuks saime kuulda pillide kuninga – oreli – heli. Orelit mängitakse käte ja jalgadega. Elukutse: kirikuõpetaja.

Keila kiriku vahetus läheduses toimetab bistroo nimega Gnoom. Saime teada, et selle asutuse ja maailma parimad pagarid on Koidu ja Raili. Kogu Keila firmatordiks on fututort ja üleküpsetatud kohupiimatort, mida saab soetada endale ainult bistroost Gnoom. Lasteaiarühm sai maitsva kreemikringli omanikuks. Täname! Elukutse: pagar.

Teame, et Keila linnas tegutseb Peetri Pizza ja sinna me oma sammud järgmiseks seadsimegi. Saime osa kolme imemaitsva pitsa valmimisest: vorsti-, singi- ja hakklihapitsa. Mis kõige tähtsam, saime olla nende pitsade degusteerijateks. Elukutse: pitsameister.

Eelnevalt kokkulepitule oli igal lapsel kaasas üks euro, mille kulutamise võimalus tekkis Keila turul. Laulasmaa kooli lasteaia meelispaigaks osutus ehete müüja, kelle kassasse läks enamus laste taskurahast. Osteti ehteid endale, emale, vanaemale. Elukutse: turumüüja/müüja.

Kui pereauto läheb rikki, siis on lugu paha… Selle teadmise osaliseks saime tänu Autoremont OÜ- le. Lapsed said näha, milline on auto alt- ehk põhjapoolt vaadatuna. Sai ära arvata kohapeal remondis olevaid automarke. Olukord oli pisut õline, aga see sobis väga poistele. Elukutse: autoremondilukksepp.

Viimaseks sihtkohaks sai laste lemmik, Keila loomakliinik, kus meid võttis vastu loomaarst Jaak Jõks oma meeskonnaga. Mis saab veel rohkem laste südames olla, kui karvane sõber/seltsiline Nägime ka päris koera: taksi, kes taastus uniselt operatsioonist. Elukutse: loomaarst.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Olgu arst või keevitaja – kõiki ameteid meil vaja!”

  1. rmp ütleb:

    Väga tore ja kasulik ettevõtmine. Loen ka samas tõden, et oleksin tahtnud meeleldi teiega koos ringi käia. Väga tublid olete-lapsed ja õpetaja Jana!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!