4000 tasuta õppematerjali

11. dets. 2015 - 6 kommentaari

Septembris avatud www.opiveeb.ee on Eesti kõige kiiremini kasvav tasuta materjalide kogu. Õpetajad jagavad Õpiveebis materjale oma õpilastega ja need võib avaldada ka kõigile kasutamiseks. Kolme kuuga on kogunenud pea 4000 materjali ja iga päev tuleb juurde.

Õpiveeb on kasvanud välja MTÜ-st Silmaring. Alguses tegime õppevideoid ja veebipõhiseid eksamikursusi. Neidki teeme endiselt. Viimased kaks aastat oleme töötanud välja veebipõhist õpikeskkonda, mis lihtsustaks õpetaja elu ja aitaks teha interaktiivseid tunde. Kontseptsiooni on panustanud üle 400 õpetaja. Praegu saab Õpiveebis hallata oma materjale ja jagada neid õpilastega.

Kevadel katsetasime esimese versiooniga, mis sai palju parandusettepanekuid. Septembris avatud versiooni tagasiside oli juba väga positiivne.

Lõime lihtsa süsteemi, kus õpetaja saab ühes kohas hoida oma failid ja lingid ning lisada YouTube’i videod ja Learningappsi harjutused. Materjalidele pääseb ligi igast arvutist või nutiseadmest. Samas keskkonnas saab neid jagada õpilastega.

Ühise tasuta materjalide kogumiku loomiseks korraldasime talgud. Parimad materjalilisajad on Keila kooli, Valga, Laeva ja Tabivere põhikooli õpetajad, suurim on olnud Are kooli õpetajate panus.

Järgmiseks valmib õpiveebis interaktiivsete testide moodul, kus esimesena saab õpetaja koostada õpilastele enesekontrolli teste. Õpilased saavad tagasiside koheselt ja tulemused on näha ka õpetajale. Testide funktsioon on õpetajatele-õpilastele tasuta.

Õpiveeb valiti Prototroni konkursil Eesti 11 parima idufirma hulka, Chivas the Venture Eesti võistlusel aga viie parima ettevõtte sekka.