Sooline paketivalik

4. dets. 2015 - 1 Kommentaar

HEIKI RAUDLA

Õpetajate Leht

Hoolimata naistevastase vägivalla vastase päeva vajalikkusest, hoolimata sellest, et osa naisi saab kodus meestelt kitli peale ning ühiskond seisab silmitsi soolise palgalõhega, soovitan sellegipoolest veel sündimata inimestel, astraalses staadiumis olenditel tulla Eestis ilmale naisena. Teisisõnu, eelistada stardipaketti „Eesti naine”, sest see pakub praegusel ajal märksa rohkem võimalusi kui pakett „Eesti mees”.

Võtame näiteks säilivus- või garantiiaja. Eesti naine peab vastu kümme aastat kauem kui mees. Samuti jätab soovida meeste töökindlus − Eesti mehe kvaliteet on üks Euroopa Liidu viletsamaid.

Kiita pole ka meeste mälumaht ja -kiirus. Statistika järgi õpivad poisid kehvemini kui tüdrukud, Euroopa Liidu riikide võrdluses on Eesti nende riikide hulgas, kus meeste osatähtsus kõrghariduses on kõige väiksem.

Meeste mahajäämus saab alguse põhikoolis. Kui põhikoolis on naisi ja mehi võrdselt, siis keskkoolis on naisi suhtarvult rohkem ja ülikoolis veelgi rohkem. Põhjus: naistel on paremad näitajad.

Haridus sillutab tee karjäärini ja nii vaatamegi tõtt olukorraga, kus meestega juhtub kolm korda sagedami tööõnnetusi kui naistega, sest meeste tegevusalad on ohtlikud. „Jesli sila jest, uma ne nado,” nagu ütlevad venelased.

Kuna elektroonika ja masinad võtavad inimestelt järjest füüsilist tööd ära, peab osa meestest minema töökoha leidmiseks kaugele perest, tihti kitsastesse oludesse. Sest, nui neljaks, perele tuleb leib lauale tuua.

Meestel ütleb närvisüsteem kergemini üles kui naistel. Mehed teevad enesetappe umbes viis korda rohkem kui naised. Suitsiidid on Eestis eelkõige meeste probleem, selgub statistikast.

Mehed satuvad ka märksa sagedamini alkoholi küüsi. Kui naised tarbivad veidi rohkem kui 5,3 liitrit puhast alkoholi aastas, siis mehed keskmiselt 16,2. Üle poole Eesti meestest on viinakuradi orjad. Järjest enam praagitakse neid välja tööjõuturult, üha rohkem jääb üksikuks, õigemini tõrjutuks. Tänase päeva tüüpnähtus: maal vana emaga koos elav töötu tööealine mees, kelle enesehinang on tambitud lausa rohujuure­tasandile. Kõike seda saadab avalik tänitamine, suisa mõnitamine.

Kui veel rääkida paketiga kaasnevatest kohustustest, siis meenub ajateenistus, mis on ühe paketi puhul sunduslik, teise puhul vabatahtlik. Aga muus osas, olgugi et mehi sünnib senini rohkem kui naisi, leiavad nad ühiskonnas järjest vähem rakendust.

Heiki Raudla


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Sooline paketivalik”

  1. lembit kukrus ütleb:

    Eesti minevik kujundab tuleviku.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!