Aineliidud ja ühendused

29. jaan. 2016 Raivo Juurak - Kommenteeri artiklit

Täna kell 10 algab Tallinnas okupatsioonide muuseumis ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate konverents „Kas ajaloost on võimalik õppida?”. Konverentsi korraldavad Eesti NATO ühing koostöös okupatsioonide muuseumiga, sihtasutusega Unitas ja Tartu ülikooli eetikakeskusega, konverentsi toetab haridus- ja teadusministeerium.

Täna kell 11 algab Tartus teaduskeskuse Ahhaa lektooriumis liikumisfoorum „Mis on hea lapsele, mis sportlikule tulemusele?”. Laste- ja noortespordile pühendatud liikumisfoorumit korraldavad Tartu ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut, MTÜ PeaTreener Teadusselts ning PeaTreener OÜ. Lähem teave http://liikumisfoorum.ut.ee/avaleht.

Tänasest kuni 1. märtsini saab esitada töid õpilaskonkursile „Märka matemaatikat enda ümber – ilutulestik Eesti Vabariigi aastapäevaks”. Täpsem info http://tiigrimatemaatika.weebly.com/uudised.html. Eelmiste konkursside võidu­töödega saab tutvuda http://sirjepihlap.weebly.com/.

Täna viimast päeva oodatakse 21–30-aastasi noori kandideerima GLEN Eesti maailmahariduse projekti. Lisainfot leiab veebilehelt www.terveilm.ee/glen ja Facebooki leheküljelt www.facebook.com/glenestonia.

2.–9. veebruarini kestab ­turvalise interneti nädal.

4. ja 5. veebruaril toimub Pärnus haridusjuhtide aasta­konverents.

5. veebruaril ja 5. oktoobril on õpetajakutse taotlemise tähtaeg.

9. veebruaril on teemapäev „Targalt internetis”. Toimub ka konverents Tallinnas (koos ülekandega internetis). Täpsem info birgy.lorenz@gmail.com.

12. veebruarini saavad aastal 1981 ja hiljem sündinud noored õpetajad taotleda Jaapani saatkonnast stipendiumi õppimiseks Jaapanis. Lähem info anni.kagovere@ti.mofa.go.jp.

13. märtsini saab esitada avaldusi „Noored kooli” järgmisse lendu kandideerimiseks.

14. veebruaril asutatakse Tammsaare muuseumis (Koidula 12A) Tammsaare ja Vilde sõprade selts ja antakse välja klassiku sõbra auhind. Tegemist on esimese omalaadse seltsiga Eestis. Liikmeks astumise sooviavaldus saata aadressil ahtev@mail.ee.

15. märtsini on lapsevanematel võimalik registreerida kooliõpilasi „Noored kooli” suvekooli Kiviõli linnalaagris.

19. veebruaril on õpetajate liidu ümarlaud „Õigus õpetada, õigus õppida”.

26. ja 27. veebruaril toimub Põltsamaal üleriigiline õpilaste kõnevõistlus „Kuldsuud”.

29. veebruarist 4. märtsini toimub Narva Vanalinna riigikooli eesti keele nädal, mille  korraldab kooli eesti keele ja kirjanduse aineühendus. Nädala jooksul viiakse läbi linna keelekümblusklasside olümpiaad  (5. klassid), korraldatakse  luulevõistlus ja viktoriin teemal „Minu kool”. Lähem info maria.tsirkova39@gmail.com.

29. veebruaril on õpilaste ­konkursi „Maailmariik Eesti” tööde esitamise tähtaeg.

2. märtsil on koolijuhtide ühenduse üldkogu.

RAIVO JUURAK


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!