Ajaloomuuseumi ajaloolaupäevakute uus hooaeg keskendub 1960. ja 1970. aastatele

15. jaan. 2016 - Kommenteeri artiklit

Eesti Ajaloomuuseumi populaarsete ajaloolaupäevakute sari alustab oma üheksandat hooaega, mis sel korral keskendub teemale „Sulast stagnatsioonini. Eesti 1960.–1970. aastatel“.

Laupäeval, 23. jaanuar 2016 kell 13.00 toimub Maarjamäe tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) hooaja esimene ajaloolaupäevak. Poliitikateooria professor Rein Ruutsoo räägib teemal „Pingelõdvendus ja Eesti NSV“.

Külm sõda ja „raudne eesriie“ isoleerisid Eesti peaaegu täielikult kõigist välissuhetest sh ka kultuurilistest kontaktidest. Eesti võimalus seista vastu nõukogu režiimi venestamissurvele sõltus olulisel määral Lääne demokraatiate ja NSV Liidu poliitilistest suhetest. Lootus välissuhtluse avardamiseks avanes 1970. aastate alguses seoses nn pingelõdvenduspoliitikaga, Lääne demokraatlike riikide katsega parandada NSVL-ga suhteid.

Loengus käsitletakse pingelõdvenduspoliitika mõju Eestile ja tuuakse välja selle tähendus tulevase vabadusvõitluse jaoks. Vaadeldakse ka pingelõdvenduspoliitikaga avanenud uusi võimalusi nii kultuurivahetuseks, aga ka sugulaste ja tuttavate külastamiseks välismaal. Palume eelnevalt registreeruda https://docs.google.com/forms/d/16E9c32zQY_z9PxYKJqGAa5BuRawK5cbTwzGOmskBsnY/viewform

Sissepääs ajaloolaupäevakule soodushinnaga 1 €.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!