Algab kollektiivide registreerumine 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeole “Mina jään”

19. jaan. 2016 Sten Weidebaum
 Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht - Kommenteeri artiklit

Tänasest alates saavad laste ja noorte kollektiivid, kes soovivad osaleda 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeol end peole registreerida. Esimest korda otsitakse tantsupeo peaesinejaid üle-eestilise avatud konkursiga.

Laulupidu tõstab esile uue põlvkonna heliloojate loomingu, ning kogemustega dirigentide kõrval saavad oma esimese laulupeo kogemuse ka mitmed noored dirigendid. Korraldajate sõnul on noorte laulu- ja tantsupeo teema “Mina jään” otsekui allkiri, mis seob meid oma juurtega, ükskõik kuhu elutee meid maailmas ka viib. See on põlvest-põlve hoitud vaimne ja väärtuspõhine side Eestiga, mis sügaval südames meid ikka siia tagasi kisub.

XII noorte laulu- ja tantsupeole registreerimine toimub laste ja noorte kollektiividele 19. jaanuarist kuni 22. veebruarini. Selleks tuleb kollektiivi ühel esindajal täita laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris kollektiivi nimel taotlus aadressil register.laulupidu.ee. Esimest korda on toimumas üle-eestiline konkurss tantsupeo lavastuse peategelaste leidmiseks. Neiud ja noormehed saavad end alates tänasest konkursile registreerida leheküljel http://2017.laulupidu.ee/tantsupidu/peategelaste-konkurss/registreerimine/

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. XII noorte laulu ja tantsupidu toimub 30. juuni – 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Lisainfo peo kohta: http://www.laulupidu.ee/

“Mina jään” sõnumiklipid:

MINA JÄÄN: http://youtu.be/yEKlSOt8v6s

MINU MAA:   http://youtu.be/JOKu3xbCCsA

MINU KEEL: http://youtu.be/RkzruAuHdzs

MIS ON EESTI: http://youtu.be/zpkSpuvcbGo


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!