Algab soome keele veebikursus

15. jaan. 2016 - Kommenteeri artiklit

Uudne soome keele veebikursus on hea võimalus kesk- ja kutsekooliõpilastele, kelle koolis soome keelt ei õpetata, kuid kes seda ometi õppida tahaksid.

Kursust viib läbi Juhani Koivuviita, kes on juba aastaid samal viisil õpetanud keelt soome õpilastele.

Soome keelt õpitakse Eestis usinalt. Õpilasi on kokku umbes 1500 ja huvi soome keele vastu tõuseb. Uue veebikursuse eesmärk on pakkuda võimalust arendada olemasolevat oskust ja anda keelepraktikat. Kursuse lõpus sõidetakse Soome õppereisile, mis loob võimaluse leida uusi sõpru Soomest ja saada elukestvaid sidemeid naaberriigiga.

Kursus on mõeldud eelkõige õpilastele, kes on õppinud soome keelt põhikoolis, aga keskkoolis ei saa jätkata, sest kursuse avamiseks pole piisavalt õpilasi. Palju on neidki õpilasi, kes on elanud paar aastat Soomes, omandanud seal hea soome keele oskuse ja tahavad keelt edasi õppida. Kursus sobib hästi ka neile, kes tahavad minna Tallinna või Tartu ülikooli soome keelt õppima või astuda mõnda Soome kõrgkooli.

Kursus on suunatud nii keskkoolide kui ka kutsekoolide õpilastele, olenemata klassist. Osalejate keeleoskus võiks olla A2-tasemel. Et tegemist on siiski väikse grupiga, tasub küsida lisainfot. Õpetajad võiksid julgustada oma õpilasi kursusel osalema.

Miks just kaugõppes?

Eesti on suhteliselt väike riik ja soome keele õppijaid on vähe. Kaugõpe võimaldab õppida keelt, ilma et õpilane või õpetaja peaksid liikuma kohast teise. Nii säästame aega, raha ja energiat. On ka näha, et interneti kaudu õppimist on tulevikus üha rohkem. Sellepärast haridus- ja teadusministeerium tahtiski alustada uut pilootprojekti koos Soome Instituudiga. Eesmärgid – toetada mitmekeelsust Eestis ning kasutada uusi tehnilisi võimalusi – täituvad selles projektis.

Registreerumine lõpeb 8. veebruaril. Osalejate arv on piiratud.

Tunnid algavad veebruari keskel ja kestavad mai lõpuni. Tunnid toimuvad kord nädalas pärast koolipäeva lõppu. Ühe tunni pikkus on 75 minutit. Õppekeskkonda peda.net on kasutanud peaaegu kolm aastat üle 200 kooli Soomes. Veebitunnid toimuvad Skype’i teel. Täpsem tunniplaan luuakse registreerimise järel. Kursus kestab 15 nädalat veebruari keskpaigust mai lõpuni.

Kursus on tasuta. Projekti rahastab HTM.

Lisainfo ja registreerumine:

Juhani Koivuviita, kursuse õpetaja ja projekti koordinaator

juhani.koivuviita@gmail.com

+358 440 644 755


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!