eLasteaed.ee – kellele ja milleks?

29. jaan. 2016 Oliver Kasak eLasteaed.ee arendusjuht - Kommenteeri artiklit

Tänapäevases e-riigis on loomulik, et lasteaiaõpetajad saavad kõik dokumendid ja sissekanded säilitada ja täita paberivabalt. eLasteaed.ee on mõeldud eelkõige õpetajatele ja lasteaia juhtkonnale, aga loomulikult ka lastevanematele ning kohalikule omavalitsusele.

Õpetajad saavad täita e-lasteaias vajalikud dokumendid ning neid hiljem lihtsalt leida ja vaadata. Lapsevanemal on e-lasteaeda kasutades alati ülevaade lasteaias toimuvast ja võimalus õpetajaga kontakteeruda. Kohalikul omavalitsusel ja raamatupidajatel on samuti ligipääs e-lasteaia süsteemile ning tänu sellele ülevaade puudujatest ja automaatselt tekkivast toiduraha tabelist. eLasteaed.ee süsteem asendab täielikult paberkandjal olevaid dokumente. Õpetajad ei pea kirjutama puudujaid paberile ja viima seda kööki või juhtkonnale, kõik süsteemis täidetu on kohe nähtav kõigile, kel vaja.

Milliseid võimalusi pakub eLasteaed.ee?

eLasteaed.ee loomise eesmärk oli lihtsustada lasteaia igapäevatööd ja täiendada lastevanemate ja õpetajate suhtlemise võimalust. Lapsevanema ja koolieelse lasteasutuse infovahetus peab olema võimalikult tõhus, et tagada lapse areng ja heaolu. eLasteaed.ee kaudu saavad lasteaiad hallata veebipõhist rühmapäevikut, pidada sööjate arvestust, koostada perioodiplaane ja aruandeid ning teha muid vajalikke toiminguid, näiteks koostada küsitlusi, saata teateid töötajatele või lastevanematele, lisada pilte jne.

Lisaks tekib vanemal operatiivsem võimalus suhelda lasteaiaga ning vaadata oma lapse päevakava, toidumenüüd, sündmusi ja rühma teateid. Lastevanemad saavad eLasteaed.ee-s ka omavahel lasteaiaasju arutada ja õpetajatelt uurida, mida päeva jooksul tehti. Süsteemis saab hoida ja täiendada pildigaleriisid, mille avalik jagamine ei käiks isikuandmete kaitse põhimõtetega kokku.

Kogu tegevus on paberivaba ja arhiveeritud, seega alati kättesaadav. Keskkonda on väga lihtne kasutada ja see on arusaadav ka algteadmistega arvutikasutajale. Arendamisel on lähtutud lihtsast põhimõttest – kõik on mõne kliki kaugusel. Süsteemis on olemas kõik lasteaiale vajalik: nädalaplaan, kuuplaan, puudujate märkimine ja söögiarvestus, rühmapäevik, individuaalsuskaart, kõnekaart, koolivalmiduskaart, galerii, menüü, failide jagamine, küsimustike loomine, sündmused, kokkuvõtted, sõnumite ja teadete saatmine, statistika, laste ja lapsevanemate andmed ja palju muud.

Milline on klientide tagasiside?

eLasteaed.ee arendustöid alustasime 2013. Sama aasta detsembris olid meil juba esimesed testijad ning süsteem võeti vägagi hästi vastu. Eriti meeldis klientidele, et kogu ülevaade lasteaiast ja rühmadest on alati kättesaadav ja kogu dokumentatsioon ka juhtkonnale nähtav. Näiteks, et rühmad ei pea paberil esitama puudujate nimekirja, vaid saavad selle lihtsalt täita süsteemis, mida näevad kohe ka juhtkond ja raamatupidaja.

2014. ja 2015. aastal käisime üle Eesti lasteaedades eLasteaed.ee võimalusi tutvustamas. Nüüdseks kasutab meie süsteemi igapäevaselt pea sada lasteaeda.

Soovime, et eLasteaed.ee kasutamine oleks igati mugav ja lihtne, seepärast arendame süsteemi pidevalt vastavalt klientide soovidele. Kui tekib vajadus mõne erilahenduse järele, siis lisame süsteemi uued võimalused. Tänu eLasteaed.ee igapäevasele kasutamisele sünnivad lasteaedades ka ideed ja ettepanekud süsteemi täiustamiseks. Näiteks kui lasteaed on harjunud täitma kindla vormiga dokumenti, siis saame vajaliku vormi süsteemi lisada.

Kuidas meiega liituda saab?

Meiega liituda on lihtne. Meile saab helistada telefonil 5682 0223 ja saata e-kiri info@elasteaed.ee. Seejärel vaatame üle lasteaia soovid, tuleme kohale ning teeme õpetajatele ca kahetunnise koolituse. Meie süsteemi kasutamine on lasteaiale tasuline. Hind kujuneb vastavalt laste arvule. Kuutasu on 25–50 eurot. See sisaldab kasutaja­tuge, serverite majutust ning arendus­kulusid. Kolmekuuline nn prooviperiood on tasuta.

OLIVER KASAK


KLIENTIDE ARVAMUSED

 

Sirje Mölder

Pärnu-Jaagupi Pesamuna lasteaia
direktor:

Meie lasteaia õpetajatest pooled lähenevad pensionieale ja seetõttu ei ole enamik meist arvutifännid. Otsus võtta kasutusele veebipõhine dokumenteerimine tundus esialgu hirmutav. Pärast www.elasteaed.ee tutvustust ja proovimise võimalust on arvamus aga täielikult muutunud. Õpetajad ütlevad, et kui oled süsteemiga harjunud, on palju lihtsam kui varem. Tutvusime ka ühe teise samalaadse infosüsteemiga ja kasutuselolev www.elasteaed.ee tundus loogilisem ja lihtsam. Kirjatööd on vähem.

Maarika Mae

Kiiu Kiigepõnni lasteaia õppejuht:

eLasteaed.ee on mugav keskkond, kus kogu lasteaeda puudutav oluline info ja dokumentatsioon on kiirelt leitav ning lihtsalt kasutatav. Keskkond täieneb ja areneb pidevalt ning arenduste osas arvestatakse meie soovide ja vajadustega. Selle keskkonna paremini kasutama õppimisel on meid palju aidanud eLasteaed.ee spetsialisti praktilised koolitused lasteaias. Igapäevaselt eLasteaed.ee kasutamisel tekkinud küsimustes saame spetsialistidelt vajadusel kiiresti abi ja nõu.

Jana Malõh

Tori lasteaia direktor:

Oleme eLasteaed.ee keskkonda kasutanud üle aasta ning sellega rahul. Selle aja jooksul tehtud muudatused on meie töökeskkonda ja asjaajamist lihtsustanud. Meie parandusettepanekuid on kuulda võetud ning süsteemi lisatud. Praegu on eLasteaed.ee meie jaoks asendamatu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!