Festival Laulusild liitis ühislauluga Tallinna ja Narva mudilaskoorid

18. jaan. 2016 Inna Fefilova ja Marina Kossolapova (Narva) ning Silja Uhs ja Niina Esko (ETV) Narva Koorikoolist ja ETV Laulustuudiost - Kommenteeri artiklit

28.-29. novembril said Tallinnas kokku 670 lauluhimulist mudilast Narvast ja Tallinnast – esimest korda toimus festival „Laulusild“, mis aitas luua suhtlussilda eesti- ja venekeelsete laste vahel, õppida tundma erinevaid kogukondi ja koos tegutsemist.

Võib öelda,  ühislaulude õppimine nii eesti kui ka vene keeles oli lastele põnev kogemus  Ehkki esialgu lauldi meelsamini emakeeles, mõisteti peagi, et laul kõlab sama kaunilt ka teises keeles. Esimesel päeval kohtusid lapsed ühisproovis, kus õpiti üksteist kuulama ning koos laulma. Seejärel oli lauljatel võimalus vaadata IMAX kinos filmi „Pahupidi“. Narva lastele toimus ka Tallinnat tutvustav linnaekskursioon. Festival kulmineerus kontserdiga 29. novembril.

Lastele meeldis festivalil valitsenud sõbralik õhkkond. Tundub, et viimasel ajal on sõnapaar “sallimatus” ja “sallimine” muutunud Eestis ja maailmas väga aktuaalseks ja selle valguses usume, et Laulusild kasvatas meie noortes osalejates julgust, avatud meelt ja üksteisemõistmist.

Paljud lapsed olid esimest korda suures ja uhkes Estonia kontserdisaalis. Linnaekskursioonil said Narva lapsed kuulda palju põnevat Tallinna kohta. Suheldi Tallinna koolide lastega ja räägiti isegi eesti keeles – see neile meeldis. Mainiti, et saadi ka teada, et on olemas raamat „Kapten Granti lapsed“ ning uus kogemus oli ka IMAX kinos käimine. Festivali suurimate elamustena märgiti kogu festivali kogemust, ühislaulmist ning koosmusitseerimist Tanja ja Luisaga ning Georg Otsa Muusikakooli ansambliga Siim Aimla juhtimisel. Ka seda, et saadi hakkama eestikeelsete laulude selgeks õppimisega. Kõlama jäi laste ja õpetajate ühine soov: Laulusild peaks olema igal aastal.

Muusikaõpetajate tänu kuulub festivali kunstilisele juhile Aarne Saluveerile ning korraldajatele – Inge Raudsepale (SA Innove), Merike Kivimäele (Tallinna haridusamet), Maia Muldmale (Tallinna ülikool). Festivalil osalenud mudilaskoorid ja kontserdi video http://www.innove.ee/laulusild


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!