KADRIORU SAKSA GÜMNAASIUM 55 – SÜNNIPÄEVAKS TULBIMERI

29. jaan. 2016 Anni Metstak huvijuht - Kommenteeri artiklit

Meie kool on vanim saksa keele õppesuunaga kool Eestis

Kadrioru saksa gümnaasium on 1960. aastal avatud saksakeelse süvaõppega kool. Oleme seega kõige pikaajalisem saksa keele õppesuunaga kool Eestis. Süvaõppega alustati meil 1962/1963. õppeaastal esialgu kahes algklassis. Praeguseks on kool arenenud kõige olulisemaks saksa keele ja kultuuriga süvitsi tegelevaks ning suurimaiks saksa keelt A-keelena õpetavaks kooliks Eestis.

Käesoleval õppeaastal tähistame oma 55. sünnipäeva. Ettevalmistused selleks algasid juba möödunud jaanuaris, kui pidasime sel teemal esimesed mõttetalgud. Seadsime eesmärgiks tähistada oma kooli 55. tegutsemisaastat kogu kooliperega, nii õpilaste kui ka koolitöötajatega, nii lapsevanemate kui ka vilistlastega. Olles alles õppeaasta poole peal, võime juba rõõmustada kõrgelt seatud eesmärkide täitumise üle.

Tulbimöll

Kas ma võin tuua ükskõik millise tulbisibula? Mispidi tulbisibul mulda pannakse? Kuidas ta talve üle elab? Need on vaid mõned näited küsimustest, mida õpilased oktoobris esitasid. Just kooli 55. sünnipäeva silmas pidades soovisime kevadeks nii endale kui ka meie naabruskonnale kinkida õiemere – algas tulbimöll. Iga õpilane tõi kooli ühe tulbisibula ning klass istutas kõik tulbid ise koolimaja ümber. Igaüks sai käe mullaseks.

Ühendasime loodusõpetuse ja aianduse, tutvusime päris vihmaussi ning rammusa pinnasega, arutasime päikese rolli üle taime kasvamisel ning nii mõnigi õpilane uuris aedniku ja floristi karjäärivõimalusi. Mõned lapsevanemad ja õpetajad tõid lausa välisreisidelt tulbisibulaid kaasa. Kokku on nüüd ümber maja mulda pandud 1563 tulbisibulat! Oleme väga põnevil, kuidas kõik kevadel välja näeb. Juba istutamisjärgsel päeval võis õpilasi muruplatside ümber oma klassipeenart uudistamas näha, ootusärev pilk silmis.

Mida see kõik meile tähendab? Ikka seda, et koos õpilaste ning õpetajatega on võimalik maailma ja ümbritsevat keskkonda paremaks muuta. Kõik algab ühest väiksest asjast – meie puhul tulbisibulast.

Sünnipäev eeldab ka väikest pidu. Peopäevaks kuulutasime 15. jaanuari. Õpilased olid välja otsinud paremad kleidid ja triiksärgid ning kooli puhvetis said kõik salatit ja sünnipäevakringlit. Meie 36. lennu vilistlane Sven Arusoo kinkis sel päeval meie kooliperele oma kooliaegsete lemmiklugude paremiku, mis kõikide vahetundide ajal kooliraadiost mängis. Mõnus sünnipäevameeleolu oli juba varajastest hommikutundidest garanteeritud.

Viktoriin

7. klassi tüdrukud heegeldasid õpetaja Tiitsoni juhendamisel istumisalused tervele 1.c klassile. FOTO: KSG ARHIIV

7. klassi tüdrukud heegeldasid õpetaja Tiitsoni juhendamisel istumisalused tervele 1.c klassile. FOTO: KSG ARHIIV

Igal õigel sünnipäeval toimub viktoriin. 20 põnevat küsimust koolielu kohta: trepiastmete arv garderoobist 5. korrusele või 1945. aastal koolimaja territooriumil olnud ehitised. Tagasiside põhjal saame öelda, et lustakas sünnipäevatund tõi kooli ja selle ajaloo kõigile meile lähemale. Digiajastule kohaselt tegid mitmed klassid seda hoopis oma nutiseadmetes, kasutades programmi Kahoot.

15. jaanuar ei ole valitud kooli aastapäeva tähistamiseks suvaliselt – sel kuupäeval tõusis renoveeritud Kadrioru saksa gümnaasiumi ette lipuvardasse taas kooli lipp. Liputoimkonnas on alati kõige suuremad ja kõige väiksemad koos ning see on saanud oluliseks kogu kooliperele. Lipu heiskamine on üks viise, kuidas me kinnitame üksteisele oma ühtekuuluvust – isegi kui mingites üksikasjades on erimeelsusi. Lipu heiskamine on otsekui iga kord uuenev tõotus: koos oleme tugevamad!

Sünnipäevaga käivad kaasas kingitused. Oma asumile kingime kevadel hingematva tulbimöllu, oma sõpradele ja koostööpartneritele kinkisime meeleoluka kontsertaktuse. Teistele heameele valmistamisest said innustust ka 7. klassi tüdrukud, kes õpetaja Tiitsoni juhendamisel heegeldasid istumisalused tervele 1.c klassile. Oluline on ju teisi märgata ning just seda püüame oma majas igal võimalikul viisil teha!

Vilistlased

Ilma vilistlaskonnata ei kujuta koolielu ettegi. Paar korda kuus näeme neid tundides õpilaste ees oma kogemusi ja mõtteid jagamas. Meil on „Tagasi kooli” programm justkui igapäevane. Vilistlastega ühised spordivõistlused on ajapikku traditsiooniks saanud ning just jalgpalliturniiriga me juubelihõngulist õppeaastat alustasime. Jaanuaris toimus tasavägine korvpalliturniir, mille võitis meie 48. lennu esindusmeeskond. Selliste turniiride puhul on tore see, et võit jääb igal juhul koju ning kõikidel võistkondadel on koduväljaku eelis.

Usume, et õpitakse ka mujal kui klassitunnis ja -ruumis, ja seepärast on meie gümnaasiumi õpilased olnud vilistlastega seotud sündmuste korraldamisel põhiline taustajõud. Usutavasti kuluvad sellised mitteformaalsed õpikogemused tulevasele tööturule sisenejale ära.

Vilistlaste suurimaks tõmbenumbriks oli 16. jaanuaril toimunud vilistlaste kokkutulek pealkirjaga „KSG 55” – koolidisko, kus dirigeeris ansambel Traffic. Kui õhtu viimase aeglase loo ajal on tantsupõrandal õrnusi vahetav paarike, siis võib koolidisko igal juhul kordaläinuks lugeda.

Üle 600 vilistlase ning lõpmata palju endisi armastatud õpetajaid! Kohtumisrõõm andis igale osalejale elamuse, mis toob teda nii järgmistele kokkutulekutele kui ka vahepealsel ajal koolielus aktiivsemalt kaasa lööma.

ANNI METSAK


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!