Kuressaares toimub II huviharidus­konverents

22. jaan. 2016 Tiia Leppik ja Marii Kõrgesaar Kuressaare abilinnapea ja Kuressaare linnavalitsuse noorsootöö spetsialist, huvihariduskonverentsi projektijuht - Kommenteeri artiklit

Huvihariduse vallas on viimastel aastatel kõneainet pakkunud riiklik rahastamismudel ning sellega seoses huvihariduse kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamine. Teema üle arutlemiseks ja võimalike lahenduste leidmiseks korraldab Kuressaare linnavalitsus koostöös Kuressaare gümnaasiumi huvikooliga Inspira taas üleriigilise huvihariduskonverentsi.

Konverentsil käsitletakse teemasid, mis vajavad Eesti huvihariduse vallas tähelepanu. Kas huvihariduse riiklik rahastamismudel loob võrdsemaid võimalusi või süvendab hoopis ebavõrdsust? Kas riiklik regulatsioon muudaks Eesti huvihariduse ühtsemaks ja kvaliteetsemaks? Millised on kohalike omavalitsuste kogemused? Millised on huvitegevuse ja üldhariduskoolide õppekavade ühildamise võimalused?

Protsessi kaasatakse eri osapoolte arvamused, mille hulgas kajastatakse kultuuriministeeriumi ja Eesti noorsootöö keskuse plaane ning võimalusi. Lisaks tuuakse esile säravad ringijuhendajad, head näited kogukonna tasandilt ning kuulatakse, missugusena näib valdkond lapsevanema vaatenurgast. Eesti olümpiakomitee esindaja räägib treeneri toetuse esimese aasta kogemusest ning praktilisemaid näiteid jagab Nuku muuseum. Ettekande teeb ka Kuressaare linnapea Madis Kallas.

Konverentsile ootame osalema huvikoolide juhte, kohalike omavalitsuste esindajaid, ametnikke, huvikoolide pidajaid, huvijuhte, noorsootöötajaid ning kõiki teisi huviharidusega seotuid.

Konverents toimub Kures­saares 15. ja 16. veebruaril. Ettekannetele lisaks saab kaasa rääkida töötubades, kus saab valida ka loomingulisema sisuga tegevust. Õhtul pakutakse kõigile osalejatele õhtusöögi kõrvale lõõgastavat kultuuriprogrammi.

Konverentsi ajakava ja muu olulise infoga saab tutvuda ­konverentsi kodulehel
huviharidus.kuressaare.ee/huvihariduskonverents.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!