Riigikogu komisjon arutab avalikul istungil valmisolekut pagulaste vastuvõtmiseks

25. jaan. 2016 Epp-Mare Kukemelk Riigikogu pressiteenistus - Kommenteeri artiklit

Riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil riigi ja kohalike omavalitsuste valmisolekut pagulaste vastuvõtmisel. Istungil osalevad sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, rahandusminister Sven Sester ja riigikontrolör Alar Karis. Samuti on kutsustud siseministeeriumi ja kultuuriministeeriumi esindajad.

Avalik istung Riigikogu konverentsisaalis algab kell 13. Seda on võimalik jälgida ka veebiülekandes.

http://www.riigikogu.ee/infoallikad/multimeedia/otseulekanded/#/video=2

Arutelu aluseks on Riigikontrolli kontrolliaruanne „Riigi ja kohalike omavalitsuste valmisolek võtta vastu varjupaiga taotlejaid ja rahvusvahelise kaitse saanuid“. Riigikontroll hindas auditi käigus riigi ja kohalike omavalitsuste valmisolekut võtta Eestisse Euroopa Liidu rändekava alusel vastu rahvusvahelise kaitse saanud ümberpaigutatavad ja ümberasustatavad inimesed.

Audit näitas, et Euroopa Liidu rändekava alusel ümberpaigutatava ja -asustatava 550 rahvusvahelise kaitse saanu saabumiseks ja lõimimiseks on valmisolek osaline ning vajab olulist edasiarendamist. Auditi linki saab vaadata siin: http://www.riigikontroll.ee/Suhtedavalikkusega/Pressiteated/tabid/168/ItemId/846/View/Docs/amid/557/language/et-EE/Default.aspx


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!