Tartu ülikool liidab esimese Eesti ülikoolina oma vilistlased interaktiivses veebikeskkonnas

19. jaan. 2016 Virge Tamme Tartu ülikooli pressinõunik - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikool liidab esimese Eesti ülikoolina oma vilistlased interaktiivses veebikeskkonnas

Tartu ülikoolil on Eesti suurim vilistlaste kogukond – hinnanguliselt 70 000 vilistlast. Sooviga tihendada vilistlaste kogukonda, siduda neid enam ülikooliga, arendada omavahelist suhtlust ja erialast koostööd, avas Tartu nii Eestis kui ka Euroopas uudse vilistlasvõrgustiku, millesarnast kasutab näiteks ka Oxfordi ülikool.

„Väga suur hulk Tartu ülikooli vilistlasi on oma erialases tegevuses, ettevõtluses või ühiskondlikus aktiivsuses silmapaistvad arvamusliidrid, kes peavad Tartu ülikoolis õppimist oma professionaalse elu kujunemise loos üheks oluliseks etapiks,“ ütles Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist Teele Arak. Araku sõnul ongi portaali üheks suurimaks väärtuseks vilistlaste kaasamise võimalus, sest ülikool jõuab portaali kaudu just nende inimesteni, kes on nõus ülikooli tegemistesse panustama.

Veebipõhine keskkond võimaldab liitujatel muuhulgas postitada ise sündmusi ja saata sihtrühmapõhiseid kutseid, kuulutada välja töö- ja praktikapakkumisi ning üles otsida vanad kursusekaaslased. Vilistlasvõrgustikuga saavad liituda kõik Tartu ülikooli lõpetajad ja viimase aasta magistriõppe üliõpilased.

Tartu ülikooli vilistlasvõrgustiku ideed toetavad mitmed oma erialal edukad Tartu ülikooli vilistlased, näiteks zooloog Aleksei Turovski, Mooncascade ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa ning õiguskantsler Ülle Madise, kes kõik väärtustavad oma ülikooliaega ja tunnustavad Tartu ülikooli kui kvaliteedimärki. Nii on nemad Tartu ülikooli vilistlasportaali reklaamklippide näod. Vaata esimest klippi https://www.youtube.com/watch?v=vlb5fNHxIgg&feature=youtu.be Aleksei Turovskiga.

Tutvu ja liitu Tartu ülikooli vilistlasvõrgustikuga aadressil http://www.utalumni.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!