Teist Maad pole meil kuskilt võtta

15. jaan. 2016 Krista Kuusk ja Mari Möls Aruküla põhikooli õpetajad - Kommenteeri artiklit

Tallinnas toimub 22.–24. septembrini organisatsiooni The Learning Teacher Network (LTN) rahvusvaheline konverents.

Osalejaid on oodata umbes 200 ringis üle maailma. Korraldusmeeskonda kuuluvad peale rootslaste ka Aruküla põhikooli õpetajad. Konverentsil keskendutakse õpetaja mõjule tulevase põlvkonna kasvatamisel oma koduplaneeti säästvateks inimesteks.

Eelmine LTN-i konverents toimus möödunud novembris Šotimaal Edinburghis. Seal tutvustati osalejatele One Planet School’i koole. Neis rõhutatakse, et teist planeeti Maa pole meil kuskilt võtta, seepärast peame hoidma olemasolevat. Ainuüksi Šotimaal on programmiga liitunud 31 kooli. Teiseks tutvustati Green School’i koole, kus harjutatakse õpilased varakult elektrit, paberit, vett, seepi säästma ja prügi sorteerima. Teemapäevadel räägivad vanemate klasside õpilased noorematele taastuvenergiast, paberi tootmisest jm. Õpilased muutuvad hoolivamaks. Tutvustati ka St Eunani kooli, kus õpilased tõstatavad probleeme ja leiavad neile lahendusi, jõudes nii välja kas või Šoti parlamendini.

Iga viie aasta tagant atesteeritakse Šotimaal 23 000 õpetajat. Aluseks on kolme läbiva nõudega õpetaja­standard: väärtused, juhtimisvõimed ja säästev areng. Täiendavat infot leiab lingilt http://www.learningteacher.eu/tallinn-conference-2016.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!