Tööõpetuse meistrivõistlused

28. jaan. 2016 Heikki Saller korraldaja - Kommenteeri artiklit

Stokker otsib käsitööriista ja tööpingi innovatsiooni

Stokkeri tööõpetuse meistrivõistlused 2016 kutsub noori meistrimehi mõtlema tööriistade homsele päevale. Järjekorras kümnendatel võistlustel osalejatel tuleb leida, milline on uudne käsitööriist või seninägematu multifunktsionaalne tööpink.

Peep Pajumäe, meistrivõistluste korraldaja: “Stokker otsib käsitööriista innovatsiooni ja me palume õpilastel individuaal- ja meeskonnatööna valmistada uudse käsitööriista prototüüpe. Selleks võib olla saag, haamer, peitel, kruvikeeraja, höövel, näpitsad või mõni muu uus ja huvitav tööriist. Näiteks haamer või kruvikeeraja kasuliku lisafunktsiooniga, mis muudab selle tööriista kasutajale mitmekülgsemaks. Samuti tahame teada, milline on seninägematu multifunktsionaalne metalli ja puidu töötlemiseks mõeldud universaaltööpink. Meistrimeeste meeskonda võib kuuluda kaks kuni neli õpilast, osalejad võivad olla eri vanuses.”

“Käesolevad meistrivõistlused on järjekorras kümnendad. Meie peaeesmärk meistrivõistlusi korraldades on olnud hoida õpilastel piltlikult öeldes tööriistu käes. Alates 2006. aastast oleme õpilastele korraldanud tuulelohede, kiirendusautode, raadio teel juhitavate autode, paatide, veotraktorite, amfiibautode, tulevikuautode, monster truck’ide meisterdamise võistlusi. Stokkeri tööõpetuse meistrivõistlused on osa tuleval aastal peetavast Stokkeri omanikettevõtte Mecro 25. sünnipäevast,” räägib Peep Pajumäe.

Tööõpetuse meistrivõistluste eelvõistlus ja finaal peetakse ühel päeval 2016. aasta mai alguses. Võistlustele tuleb eelregistreerida kuni 7. veebruarini http://uustooriist.stokker.ee/

Tööde ülespanek on kuni 15. aprillini 2016. Veebile tuleb üles laadida kuni 5 fotot ja joonis pluss kuni 500 tähemärgi pikkune kirjeldus.

Parimatele võistlejatele ja õpetajatele paneb Stokker välja praktilised auhinnad – tööriistad. Neile lisanduvad eriauhinnad. Kolm kooli, kust kõige rohkem osalejaid finaali pääseb, saavad valida arvestatava summa eest töö- ja tehnoloogiaõpetuse klassi sisustust.

Stokkeri meistrivõistlused 2015 “Tuleviku Eesti liiklusvahend” finaalis tegid ilma Viljandimaa koolid. Võitis Mehis Suigusaar sõidukiga Vesilik, teine oli Kunnar Aun sõidukiga Retroauto ja kolmas Jaak Kahila sõidukiga Gebard. Parim õpetaja oli Tasa Tõrva gümnaasiumist ja parim kool Tõrva gümnaasium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!