Vabariigi President kuulutab välja koolinoorte väitlusturniiri “Anname sõna tulevikule!”

28. jaan. 2016 Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond - Kommenteeri artiklit

Vabariigi President kuulutab välja koolinoorte väitlusturniiri “Anname sõna tulevikule!”

“Järgmise aasta oktoobris lähevad paljud noored kohalikel valimistel elusesimest korda hääletama. Esimest korda saavad võimaluse ka 16- ja 17-aastased noored. Nad on sündinud aastatel 2000 ja 2001 ning on seega uue sajandi valijad. Kui soovime, et tulevikus maksaks ühiskondlikus arutelus alati kaalukam argument, peame õpetama väitluskunsti juba koolis,” sõnas president Toomas Hendrik Ilves, kes kutsub koolinoori osalema Eesti Väitlusseltsi ja Vabariigi Presidendi Kantselei korraldataval väitlusturniiril “Anname sõna tulevikule!”.

“Eesti ajalugu tõestab, et sõnal on jõud ja vaimul vägi. Me vajame rohkem rahumeelseid ja sisulisi väitlusi, argumenteeritud otsuseid ja teadlikke valikuid. Teineteise peale pahandades ja ainult kritiseerides me mõistlike lahendusteni ei jõua,” nentis riigipea.

Presidendi väitlusturniir on võimalus arendada loogilist mõtlemist, avalikku esinemist, silmaringi ning loomulikult argumenteerimisoskust. Turniiril osalema on oodatud kõik 8.–12. klasside õpilased, kes pole varem väitlusturniiridel osalenud.

Vabariigi Presidendi väitlusturniir koosneb kahest argumenteerimiskoolist ning viiest väitlusturniirist. Veebruari lõpus toimuvate argumenteerimiskoolide eesmärk on anda noortele algteadmised argumenteerimisest ja väitlusest ning õpetajatele näpunäiteid väitlusvõistkonna juhendamisest. Aprillis toimub viis turniiri, millest neli on põhiturniirid ning viies finaal. Iga võistkond saab osaleda ühel põhiturniiril. Iga põhiturniiri kaheksa parimat võistkonda pääsevad finaalturniirile, mis toimub Tallinnas.

Igal turniiril on erinev väitlusteema, mille käsitlemiseks vajalik info avalikustatakse märtsi alguses. Osaleda saavad kolmeliikmelised võistkonnad. Võistkonnad võivad olla ka neljaliikmelised, ent ühes väitluses saab osaleda korraga kolm noort, võistlejate vahetusi võib teha voorude vahel. Turniirid toimuvad keskkoolide väitlusformaadis, kus iga võistkonna liige teeb kuue minuti pikkuse kõne.

Täpsemalt saab väitluse, väitlusformaadi ning turniiri reeglite kohta lugeda presidendi Facebook’i väitlusvõistluse alamlehelt „Anname sõna tulevikule!“: www.väitlus.ee

VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!