Aineliidud ja ühendused: veebruar-märts

5. veebr. 2016 - Kommenteeri artiklit

Vabariigi president on kuulutanud välja koolinoorte väitlusturniiri „Anname sõna tulevikule!”. Osalema on oodatud kõik 8.–12. klasside õpilased, kes pole varem väitlusturniiridel osalenud. Registreerimine 22. veebruarini aadressil www.väitlus.ee.

15. veebruarini saab registreerida osalejaid üleriigilisele õpetajate teatrifestivalile „Sillad”, mille moto on „Draamat pole kunagi liiga palju”. Festival ise toimub 11. ja 12. märtsil Viljandis Sakala keskuses. Registreerimine ja lähem info www.sillad.org.ee.

Tänasest 1. märtsini saab esitada nominente konkurssidele „Inimeseõpetuse õpetaja 2016” ja „Inimeseõpetuse tegu 2016”. Ettepanekuid oodatakse õpilastelt, lapsevanematelt, koolidelt, kolleegidelt, erialaorganisatsioonidelt, valdkonnaga seotud spetsialistidelt, inimeseõpetuse ainesektsioonidelt ja üksikisikutelt. Lähem info www.inimeseopetus.eu.

7. veebruarini saab registreerida Stokkeri tööõpetuse meistrivõistluste eelvõistlusele (http://uustooriist.stokker.ee/). Tööde ülespanek on kuni 15. aprillini. Parimatele võistlejatele ja õpetajatele paneb Stokker välja praktilised auhinnad – tööriistad.

8. veebruaril Tallinnas ja 9. veebruaril Tartus toimuval infopäeval antakse selgitusi, kuidas taotleda Innovest toetust õpetajate täiendusõppe ja baaskoolituste läbiviimiseks. Jagamisele läheb 750 000 eurot Euroopa sotsiaalfondi ja Eesti riigi toetusraha. Lähem info www.innove.ee/struktuuritoetused/opetajad.

9. veebruaril on teemapäev „Targalt internetis”. Toimub ka konverents Tallinnas (koos ülekandega internetis). Täpsem info
birgy.lorenz@gmail.com.

12. veebruarini saavad aastal 1981 ja hiljem sündinud noored õpetajad taotleda Jaapani saatkonnast stipendiumi õppimiseks Jaapanis. Lähem info anni.kagovere@ti.mofa.go.jp.

14. veebruarini saab TLÜ akadeemilises raamatukogus Rävala 10 külastada näitust „Sotsiaalteadusliku haridusteooria areng”. Näituse on koostanud Kaarel Haav ja kujundanud Jaana Tõnisson.

14. veebruaril toimub Tammsaare muuseumis (Koidula 12A) Tammsaare ja Vilde sõprade seltsi avaüritus, kus antakse välja klassiku sõbra auhind. Tegemist on esimese omalaadse seltsiga Eestis. Liikmeks astumise sooviavaldus saata aadressil
ahtev@mail.ee.

15. veebruarini saab registreerida rahvusvahelisele võistlusele „Noored Euroopa metsades”. Osalema oodatakse 13–19-aastaseid koolinoori, kes saavad proovile panna teadmised säästvast metsandusest, metsakasutusest ja loodusest. Kolmest Eesti voorust esimene lõpeb juba 1. märtsil. Rohkem infot www.metsainfo.ee.

19. veebruaril on õpetajate liidu ümarlaud „Õigus õpetada, õigus õppida”.

20. veebruaril kella 11–17.30 toimub Tallinna ülikoolis Narva mnt 25 neljandal korrusel loovhariduse seminar „Õppeainete lõiming”. Loovhariduse töörühma seniste tegemistega saate lähemalt tutvuda aadressil http://loovharidus.ee ja https://www.facebook.com/loovuspraktikas.

22. veebruarini saavad kollektiivid registreerida XII noorte laulu- ja tantsupeole „Mina jään”. Loe lähemalt 2017.laulupidu.ee.

26. ja 27. veebruaril toimub Põltsamaal üleriigiline õpilaste kõnevõistlus „Kuldsuud”.

29. veebruarist 4. märtsini toimub Narva Vanalinna riigikooli eesti keele nädal, mille korraldab kooli eesti keele ja kirjanduse aineühendus. Nädala jooksul viiakse läbi linna keelekümblusklasside olümpiaad (5. klassid), korraldatakse luulevõistlus ja viktoriin teemal „Minu kool”. Lähem info maria.
tsirkova39@gmail.com.

29. veebruaril on õpilaste konkursi „Maailmariik Eesti” tööde esitamise tähtaeg.

1. märtsini saab esitada töid õpilaskonkursile „Märka matemaatikat enda ümber – ilutulestik Eesti Vabariigi aastapäevaks”. Täpsem info http://tiigrimatemaatika.weebly.com/uudised.html. Eelmiste konkursside võidutöödega saab tutvuda http://sirjepihlap.weebly.com/.

1. märtsini saab taotleda toetust koolidevahelistele lõimumisprojektidele. Kuni 8000-eurost toetust saab taotleda ettevõtmisele, mis suunab koole rahvusliku mitmekesisuse väärtustamise ja eesti keele oskuse arendamise eesmärgil omavahel koostööd tegema. Selle aasta aprillist kuni detsembrini toimuvate ettevõtmiste sihtgrupiks on nii eesti keelest erineva kui ka eesti kodukeelega õpilased. Info kersti.
kiviruut@hm.ee.

2. märtsil on koolijuhtide ühenduse üldkogu.

13. märtsini saab esitada avaldusi „Noored kooli” järgmisse lendu kandideerimiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!