Balletiklubi alustab taas

1. veebr. 2016 - Kommenteeri artiklit

Stseen balletist „Bajadeer”. FOTO: RAHVUSOOPER ESTONIA

Eelmisel aastal loodud Eesti Rahvusballeti sõprade klubi kutsub taas noori huvilisi põnevatele kohtumistele.

Sel kevadel on kavas neli kohtumist, millest esimene ja kolmas on mõeldud pisematele balletisõpradele ning teine ja neljas kõigile huvilistele.

Esimene kohtumine toimub 31. jaanuaril enne balletietendust „Bajadeer”, mil huvilised saavad tutvuda lavastuse tegelastega, vaadata, kuidas põimuvad idamaised tantsuliigutused klassikaliste balletiliigutustega, ning proovida varvaskingi ja patškasid.

5. märtsil peab balletiklubi raames loengu Eesti Rahvusballeti tantsija ning Tallinna ülikooli kultuuriteooria magister Triinu Leppik-Upkin. Ta räägib seoses balletiga „Medea”, kuidas Medea müüt meid tänapäeval kõnetab ning kuidas sobib tantsukeel antiikmütoloogia teemade edasiandmiseks.

24. aprillil on kohal muinasjututegelased balletist „Uinuv kaunitar”. Tutvume heade ja pahade tegelaste miimika ja grimassidega. Teeme ekskursiooni Estonia majas ja vaatame, kas kõik on etenduseks valmis.

Kevadhooaja viimane kohtumine toimub 21. mail, mil räägime pikemalt „Luikede järvest”. Tantsusemiootikat tutvustab Triinu Leppik-Upkin.

Eesti Rahvusballeti sõprade klubi sündis Eesti Rahvusballeti kunstilise juhi Toomas Eduri algatusel. Klubi liikmeks võivad astuda kõik huvilised, kohtumised on tasuta. Juhul kui on vabu kohti, saavad liikmed osta kohtumisele järgnevale etendusele sooduspileti. Balletiklubi toetab Tallinna spordi- ja noorsooamet.

Balletiklubi kohtumised 2016. aasta kevadel

• 31. jaanuaril kell 15.30 „Idamaine muinasjutt”, järgneb ballett „Bajadeer” (lastele).

• 5. märtsil kell 17.30 „Medea mõistatus” (Triinu Leppik-Upkin), järgneb ballett „Medea” (noortele, täiskasvanuile).

• 24. aprillil kell 15.30 „„Uinuva kaunitari” karakterid”, järgneb ballett „Uinuv kaunitar” (lastele).

• 21. mail kell 17.30 „„Luikede järve” tantsusemiootika” (Triinu Leppik-Upkin), järgneb ballett „Luikede järv” (noortele, täiskasvanuile).

Kogunemine teatri fuajees.

Lisainfo ja kohtumistele registreerimine: Tuuli Potik, noortetöö juht, Rahvusooper Estonia, junior@opera.ee, www.opera.ee/noored.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!