Elav ruum ja elav klassik Vilen Künnapu Eesti arhitektuurimuuseumis

12. veebr. 2016 Kadi Kriit kadi@arhitektuurimuuseum.ee - Kommenteeri artiklit

Eesti arhitektuurimuuseum on täis uusi avastusi. Uuenenud püsinäitus „Elav ruum: sajand Eesti arhitektuuri” ja jaanuari lõpus avatud isikunäitus „Vilen Künnapu. Kunst, arhitektuur, revolutsioon” võimaldavad arhitektuuri ja arhitekti elukutset laiemalt vaadelda.

Näitus „Elav ruum: sajand Eesti arhitektuuri” annab põhjaliku ülevaate Eesti 20. sajandi arhitektuurielust, saavutustest ja mõjutustest. Arhitektuurist räägitakse kahel viisil. Esiteks on huvilistel võimalik muutuseid Eesti 20. ja 21. sajandi arhitektuuris näha ajateljelt, mis algab 1900. aastaga ja lõpeb tänapäevaga. Teiseks on näitust võimalik jälgida temaatiliste maketigruppidena, mida saadavad selgitavad tekstid. Iga maketi juures on infotahvel konkreetse maketi või hoone kohta. Uuenenud püsiekspositsioon on sisukam, andes igast perioodist või teemast hea ülevaate. Näitusega koos on uuenenud ka kõik muuseumi püsiekspositsiooni juurde kuuluvad haridusprogrammid. Muuseumitunnid aitavad paremini mõista Eesti kultuuriloo arenguid.

Teist laadi avastamist pakub Eesti arhitektuuriajaloo elava klassiku Vilen Künnapu isikunäitus. Tegemist ei ole klassikalise arhitektuurinäitusega, pigem on rõhk arhitekti vabaloomingul – maalidel, kollaažidel ja skulptuuridel. Paljud Vilen Künnapu projekteeritud hooned on saanud maamärkideks nii Tallinnas kui ka Tartus, ei ole kahtlustki, et tegemist on ka koolitunnis tähelepanu vääriva isikuga. Arhitektuurimuuseum ootab õpilasi alates III kooliastmest haridusprogrammi “ARHITEKT on KUNSTNIK”, kus õpilased saavad rühmatööna õppida Vilen Künnapu loomingut ja arutleda järgmiste mõistete tähenduse üle: arhitektoon, stuupa, neofunktsionalism, metafüüsika ja new age. Haridusprogramm aitab tundma õppida nüüdisaegset visuaalset kultuuri.

Muuseum kutsub kõiki õpetajaid koos õpilastega haridusprogrammidesse, kus avastame ümbritsevat ehitatud keskkonda. Arhitekt Vilen Künnapu näitus jääb avatuks kuni 17. aprillini, seega kiirustage registreerimisega! Rohkem infot leiate muuseumi kodulehelt.


UUS! ARHITEKT on KUNSTNIK III kooliastmele

Eesti arhitektuurimuuseumi suures saalis avatud näitusele „Vilen Künnapu. Kunst, arhitektuur, revolutsioon” on valminud ka huvitav haridusprogramm, kus rühmatöö meetodil tutvutakse arhitekti loomingu ja filosoofiaga. Arutletakse mõistete, nagu arhitektoon, stuupa, neofunktsionalism, metafüüsika ja new age tähenduste üle. Haridusprogrammi lõpus on praktiline meditatiivne ülesanne.

KADI KRIIT


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!