Kesk-Eesti väliõppekeskus

12. veebr. 2016 - Kommenteeri artiklit

Ajakeskus Wittenstein pakub uut suurepärast võimalust viia koolipäev läbi väljaspool klassiruume. Järvamaale on igast Eesti otsast tund-poolteist sõitu.

Tulge ja viige siin läbi ajaloo-, kirjandus-, geograafia-, bioloogia-, kehalise kasvatuse ja keeletund.

Uue programmi raames saavad õpilased ajakeskuses Wittenstein 1,5 tunniga tervikliku, aga lõbusa ülevaate Eestimaa ajaloost. Roosna-Alliku mõisas näeme, kuidas elas mõisnik, hiljem Vargamäel aga, kuidas talupoeg. Seal tutvustatakse süvitsi ka Anton Hansen Tammsaare elu ja loomingut. Lisaks naudite bioloogia-, geograafia- ja kehalise kasvatuse tunni ajal kaunist Kesk-Eesti rabaloodust.

Ajakeskuses viibivad õpilased Eestimaa ajaloo eri perioodides, mille vahel sõidab ajamasin (lift), ja lahendavad ühtse meeskonnana huvitavaid ülesandeid. Rännakud kinnistavad koolis õpitut, neid on igale vanuserühmale. Saab kohtuda ka ajalooliste tegelastega, laulda-tantsida ehtsa eestlase kombel, maitsta ajastu maitseid ja osaleda Torni Kooli töötubades.

Ümera lahingust Balti ketini

Muinasaja korrusel peavad õpilased maha Ümera lahingu ja loitsivad šamaani joiu saatel.

Orduajal kohtuvad õpilased Järva foogti laua taga torniemandaga, kes tutvustab keskaegseid maitseid ja kombeid, mängitakse rollimänge.

Kuningate ajal laulame iidseid eesti regilaule ja viime läbi tolleaegse kirjutamistunni.

Tsaariajal laulame ärkamisaja laule ja sõidame postitõllaga.

Eesti Vabariigi ajal tutvume Eesti Vabariigi loomise ja hävinguga.

Okupatsiooniajal sõidame loomavaguniga Siberisse ja kohtume Brežnevi vagunis pioneeriga.

Taasiseseisvumise ajal moodustame Balti keti ja laulame isamaalisi laule.

Euroajal punume arvamusfestivali vaipa ja vahetame mõtteid Eestimaa tuleviku üle.

Igal ajastul ootavad teid vastava ajastu maitseelamused.

Sepikoda ja kilplaste koda

Töötoad, mida pakume: sepikoda, keskaegsete mängude töötuba, mõõgalahingud, laulu- ja tantsutuba, käsitöötuba, rahvustoitude töötuba jm.

Ajakeskuse museaalide osakonnas saab tutvuda eri ajastute museaalide ja 19. sajandi apteegi tagatoaga, valmistada ravimeid ning salve kaasa.

Ajakeskuse elava ajaloo rännakut täiendavad huvitavad tunnid Eesti piimandusmuuseumis, ringhäälingumuuseumis, jalgrattamuuseumis ja Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas.

Lasteaia- ja algkoolilastele on meil eraldi rännak, kus liigume läbi ajastute mängides eri ajastute populaarseid mänge. Seejärel külastame Kreutzwaldi muinasjutu ainetel valminud Kilplaste Koda.

Lähem teave info@wittenstein.ee, www.wittenstsein.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!