Lääne-Viru maakonda käsitlevate üliõpilastööde konkurss

15. veebr. 2016 Silver Pramann Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledži direktor - Kommenteeri artiklit

Tallinna ülikooli Rakvere kolledž ja Lääne-Viru omavalitsuste liit (VIROL) kuulutavad esmakordselt välja konkursi, mille keskmes on Lääne-Viru maakonda käsitlevad üliõpilaste teadustööd.

Lääne-Virumaaga seotud teadustööde konkursi eesmärk on eelkõige motiveerida üliõpilasi aktiivselt osalema regiooni jaoks olulises teadus- ja arendustegevuses ning väärtustada uurimistööde potentsiaali regiooni arenduses. Üliõpilaste teadustööde konkursside korraldamine on Eestis juba pikk traditsioon – nii ülikoolide, erialade ja valdkondade sees kui ka ministeeriumite ja muude organisatsioonide poolt. Regiooniüleselt pole  üliõpilastöid aga seni hinnatud.

„Konkurss annab hea võimaluse saada ülevaade, mida on regiooni kohta uuritud ja milliseid andmeid on kogutud. See aitab ka tuvastada, mida oleks vaja edaspidi veel uurida, võimaldab välja pakkuda tulevaste uurimistööde teemasid ning arendada koostööd kohalike asutuste ja ettevõtetega,“ tõdeb Tallinna ülikooli Rakvere kolledži direktor Silver Pramann.

VIROL-i tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on VIROL tegelnud juba pikka aega Lääne-Viru maakonna haridusvaldkonna arendamise ja mitmekesistamisega, seda just mitmesuguste projektide ja tunnustusürituste korraldamise kaudu. „Soovime ka sellel konkursil anda maakondlikku tuge, et innustada üliõpilasi läbi viima uuringuid ja analüüse Lääne-Virumaale olulistes valdkondades,“ lisas ta.

Konkursile võib esitada kõikides valdkondades 2015. või 2016. aastal kaitstud magistri-, bakalaureuse- ja diplomitöid, mis seostuvad Lääne-Virumaaga. Esitada võib ka töid, mis on juba osalenud teistel konkurssidel. Hindamisel on oluline töö seotus kohalike arengukavadega, uurimistöö rakendatavus ja akuutsus. Oodatud on kõikide Eesti kõrgkoolide üliõpilaste tööd.

Töid saab esitada 20. augustini 2016 e-aadressil rakvere@tlu.ee.

Konkursil osalemiseks on vaja esitada uurimistöö ja lühitutvustus. Tutvu ka konkursi juhendiga. Tulemused kuulutatakse välja avalikul sündmusel, mille täpne aeg ja toimumiskoht tehakse teatavaks septembris.

SILVER PRAMANN


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!