Mõisakoolid saavad arendustegevusteks kokku ligi 137 998 eurot

23. veebr. 2016 Aneth Rosen kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist - Kommenteeri artiklit

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas otsused toetada käesoleval aastal muinsuskaitse tegevusi 41 909 euroga ning mõisakoolide arendamist ja taastamist 137 998 euroga.

Mõisakoolide toetusprogrammi http://dokreg.kul.ee/index.php?id=10318&op=doc_details&dok_id=45749&asutus_id=1 eesmärk on endistes mõisahoonetes tegutsevate koolide ja laste hoolekandeasutuste arendamine paikkondlikeks haridus- ja kultuurikeskusteks ning atraktiivseteks turismisihtkohtadeks. Samaaegselt tagatakse mõisaansamblite ja neis oleva kultuuripärandi säilimine ja eksponeerimine.

Restaureerimistöödeks saavad toetust Rogosi, Ruila, Hellenurme ja Vana-Kuuste mõis. Projekteerimistöid toetatakse Sipa, Vasta, Kohila, Peetri, Uue-Suislepa ja Kärstna mõisakoolis. Samuti toetakse MTÜ Mõisakoolide Ühendust suvise külastusmängu „Unustatud mõisad“ korraldamiseks ning mõisakoolide ühise kujundusega õpilaspäeviku väljaandmiseks.

Muinsuskaitse arendustegevuste järgmine taotlusvoor avatakse 2017. aastal, mõisakoolide programm jõudis aga viimase taotlusvooruni.

Muinsuskaitsenõunik Liina Jänes selgitas, et riik on mõisakoole toetanud kahel järjestikusel programmiperioodil alates 2001. aastast.  Lisaks riiklikule abile on suuremaid restaureerimistöid tehtud Euroopa majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismi toel. „15 aasta jooksul on Eesti mõisakoole toetatud kokku rohkem kui 18 miljoni euroga. 15 aasta vältel eraldatud toetused andsid kindlasti piisavalt suure tõuke, et mõisakoolid saaksid jätkata iseseisvalt ja hoida Eesti jaoks nii olulist osa kultuuripärandist igapäevases kasutuses,“ lisas Jänes.

ANETH ROSEN


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!