NUKU teatrit noortele elluastujatele

1. veebr. 2016 Hannele Känd - Kommenteeri artiklit

Helle Laas teeb „Ajarefräänis” ühe oma parimatest rollidest, mängides iseenda elulugu. FOTO: SANDER PÕLDSAAR

Nuku- ehk visuaalteater on huvitav teatrivorm, kus on haaravat ja mõtlemapanevat, samas üllatavat ning fantaasialendu rikastavat materjali palju. NUKU teatri ja muuseumi üks eesmärk on kasvada koos lapsega tema esimestest teatriskäikudest kuni gümnaasiumi lõpuni, jäädes ka edasiseks elusaatjaks.

Teatrit elluastujatele

Usume, et gümnaasiuminoored leiavad meie täiskasvanutele mõeldud lavastustest nii mõnegi uue vaatenurga ja mõttekillu. Kutsume gümnasiste koos õpetajatega vaatama „Ajarefrääni”, „Lemuel Pitkini demonteerimist” ning viimaseid kordi etenduvat „Ajuloputust”. Neis kolmes lavastuses vaadatakse inimeste elusid ning seda, kuidas ettetulevate raskustega toime tulla … või neile alla vanduda. „Lemuel Pitkini demonteerimine” on kõhe lugu inimlikust alatusest, ahnusest ja petmisest. „Ajuloputus” kõneleb sõltuvuses olevate inimeste mõttelaadist ja püüdlustest. „Ajarefrään” näitab ühe elupõlise nukunäitlejanna lapse-, noorus- ja näitlejapõlve läbi Nõukogude Eesti ajaloo- ning ühiskonnaprisma.

Shakespeare põhikoolile

Põhikoolinoored saavad alates aprilli keskpaigast osa lavastusest „Suveöö unenäomasin”. See kutsub eksima William Shakespeare’i tuntuima komöödia illusoorse maailma lugudesse ning kogema neid lugusid tänavatel, keldrites, sisehoovides. Lavastus ei etendu mitte ühes teatrisaalis, vaid mitmes Tallinna vanalinna hoones ja paigas. Külalislavastaja Matija Solce Sloveeniast on tuntud oma mänguliste, põnevate ja muusikaga põimitud lavastuste poolest. Lavastuses, mis on mõeldud kõigile alates 12. eluaastast, teevad kaasa Mart Müürisepp, Andres Roosileht, Liivika Hanstin, Sandra Lange, Kadri Kalda ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased.

Treff Festival toimub 2.–5. juunini

Põnevate lugudega lõpetame ka oma 64. sisehooaja. Nimelt toimub juuni alguses juba kümnes Tallinn Treff Festival, mis sel aastal jõuab taas tänavatele ning juubeli puhul ka Toompeale. Üle maailma kokku kutsutud visuaalteatrilavastused haaravad kaasa igas vanuses vaatajad. Keelebarjääri kartma ei pea, sest etendused on päris ilma või vähese tekstiga ning visuaalsed.

Kohtumiseni etendustel!
HANNELE KÄND


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!