Õppivate noorte kodanikuteadlikkuse suurendamiseks avanes projektikonkurss

18. veebr. 2016 Toivo Sikk Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed MISA kodanikuhariduse valdkonnajuht - Kommenteeri artiklit

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutas välja projektikonkursi, millega toetatakse 7–26-aastaste õppivate noorte kodanikuteadlikkuse suurendamiseks mõeldud projekte kokku 62 000 euroga.

Projektikonkursi eesmärk on pakkuda erineva emakeelega noortele võimalusi omavaheliste kontaktide arendamiseks ühise tegevuse kaudu. Toetatakse ettevõtmisi, mis laiendavad noorte teadmisi Eesti ühiskonnast ning väärtustavad Eesti kodakondsust ja kodanikuks olemist, sh kohaliku kogukonna edendamise alaseid ettevõtmisi, tutvumisi riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste tööga.

„Noortele suunatud kodanikuteadlikkuse teemalisi projekte on MISA toetanud juba enam kui 10 aasta vältel. Nende käigus on õpilased korraldanud mälumänge ja kultuuriõhtuid, mõtestanud Eesti ajaloosündmusi läbi luule, osalenud õppekäikudel jne. Projektid võimaldavad erineva emakeelega noortel teha koostööd,“ kommenteeris MISA arenduskeskuse valdkonnajuht Toivo Sikk. „Eeldame, et ka tänavu kaasavad projektide kirjutajad õpilasi juba projektitaotluste koostamise etappi, et tegevused vastaksid võimalikult palju sihtrühma ootustele, “ lisas Sikk.

Ühele projektile taotletav maksimaalne toetussumma on 3200 eurot. Taotluste esitamise tähtaeg on 18. märts 2016.

Lisainfot projektikonkursi tingimuste ja vajaliku dokumentatsiooni kohta leiab MISA koduleheküljelt. http://www.meis.ee/kaimasolevad-konkursid?project_id=627

Projektikonkursi „Kodanikuteadlikkuse ja sallivuse teemalised üritused ning materjalid“ läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

TOIVO SIKK


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!