Selgusid kauneimad lasteraamatud

26. veebr. 2016 Tiina Vapper - Kommenteeri artiklit

FOTO: TIINA VAPPER

2015. aasta viis kauneimat lasteraamatut on valitud. Žürii esimees Piret Niinepuu-Kiik tunnistab, et valikut teha polnud lihtne – võistlusele esitati 51 raamatut ja konkurss oli kümme raamatut kohale.

2015. aasta kauneimad lasteraamatud

Marjakobar ja teisi seto muinasjutte”. Koostajad Erna Normann, Herbert Tampere. Illustraator Regina Lukk-Toompere, kujundajad Kalle Toompere ja Regina Lukk-Toompere. Kirjastus Koolibri.

Žüriid köitsid meisterlikult läbitöötatud leidlikud ja vaimukad illustratsioonid, samuti raamatu mugav formaat ning maketi hea rütm.

Kätlin Vainola „Sonja ja kass”. Illustraator Ulla Saar; kujundaja Ivi Piibeleht. Kirjastus Pegasus.

Žürii tõstis esile raamatu kerget ja värsket värvikombinatsiooni, mis mõjub hoogsalt ja õhuliselt, kevadiselt ja nooruslikult.

Gianni Rodari „Telefonilood. Illustraator Olga Pärn, kujundaja Villu Koskaru. Kirjastus Tänapäev.

Žürii hindas huvitavalt lahendatud fantaasiarikkaid ja julgeid pilte. Kirjad täiendavad illustratsiooni ning tekib vaimukas ja põnev tervik.

Leelo Tungal „Jänese­poeg otsib sõpra”. Illustraator ja kujundaja Cat­he­rine Zarip. Kirjastus Tammerraamat.

Žüriile meeldisid sa­me­tine ja kaunis koloriit, nüansirikkad illustratsioonid ning raamatust õhkuv soojus ja südamlikkus.

Tiia Toomet „Mailill ja ülane”. Illustraator Viive Noor, kujundaja Angelika Schneider. Kirjastus Tammerraamat. Žürii arvates on tegemist tuntud kunstniku täiesti uue stiiliga, mis mõjub mänguliselt ja armsalt.

Lisaks anti välja kaks eripreemiat.

Eripreemia tervikliku raamatu eest pälvis Andrus Kivirähki „Oskari ja asjade” illustraator ja kujundaja Anne Pikkov.

Eesti kujundusgraafikute liidu eripreemia sai Kerttu Sillaste oma raamatu „Ei ole nii!” illustreerimise ja kujundamise eest.

Kauneimaid raamatuid saab näha rahvusraamatukogu 6. korruse näitusel 7. märtsini. Tänavu esmakordselt saavad ka lugejad rahvusraamatukogus ning Apollo ja Rahva Raamatu raamatupoes oma lemmikraamatu poolt hääletada. Seda saab teha 28. veebruarini.

TIINA VAPPER


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!