Taaraautomaadi juures tehtud annetused kingivad kultuurielamusi

1. veebr. 2016 Kerttu-Liina Urke - Kommenteeri artiklit

Ligi 330 pakendiautomaadile Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, piisab pakendi tagastamisest taaraautomaati.

„Aitan lapsi” on üks suuremaid heategevusprojekte Eestis, andes soovijatele lihtsa võimaluse heategevuses osaleda. See on heategu Eesti laste ja kultuuri heaks, ent vähem tähtis ei ole panus keskkonnahoidu. Saab ju igast taara­automaati tagastatud pandipakendist taaskasutamise käigus midagi uut ja väärtuslikku teha.

Kultuurinupule vajutus teeb head

Viimase viie aasta jooksul on heade inimeste abiga kogutud 397 000 eurot, mis teeb keskmise annetuse suuruseks 97 senti. Iga sent sellest kulub Eestis elavatele lastele teatri, kunsti ja kirjandusega seotud elamuste pakkumiseks. Sellest ei kaeta mitte ühtegi fondi administreerimise või muuga seotud kulu, vaid see jõuab sihtotstarbeliselt ainult lasteni.

Heategevusondi esimese ja seni jätkuvalt suurima projektiga on ühinenud 19 etendusasutust üle Eesti ja teatrisse on aidatud ligi 53 000 vähekindlustatud last. „Igale annetatud eurole panevad teatrid teise juurde ehk teevad piletile 50-protsendilise allahindluse,” ütles heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.

Lisaks koostööle teatritega jõudsid eelmisel aastal taaratagastajate abiga kõigisse lasteosakonnaga Eesti haiglatesse raamatukarussellid. Ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud toovad ravil viibivate lasteni suure valiku Eesti lastekirjandust ja lauamänge.

Teatrist kaunite kunstide juurde

Möödunud aastal algas koostöö Eesti kunstimuuseumiga, mille raames saavad koolilapsed tasuta külastada eri haridusprogramme. „Kõik lapsed saavad kooli vahendusel valida Eesti kunstimuuseumi viie filiaali vahel. Käelist tegevust sisaldavad programmid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele,” sõnas Raal. Tegemist on projektide loomuliku jätkuga, mis toob lisaks teatrile ja kirjandusele nüüd ka kunsti lastele lähemale.

Jätkatakse ka heategevusfondi Minu Unistuste Päev toetamist, mis täidab raskelt haigete laste unistusi. Eestis on väga palju lapsi ja nende peresid, kes peavad raske haiguse tõttu palju aega haiglas viibima. „Tänu taaraautomaatide kaudu annetanud inimestele täitub vähemalt osa nende laste soovidest ja unistustest,” sõnas Raal.

Tegemist on Eestis unikaalse heategevusvormiga, kus lisaks abi andmisele ja kultuuri toetamisele seistakse nii laste kui ka täiskasvanute ilusama homse eest. Valmistatakse ju kõikidest taara­tagastuspunkti viidud pandipakenditest uued pudelid ja purgid, tekstiilmaterjalid, auto- ja ehitusosad ning need ei jää meie elukeskkonda ohtlikult reostama.

Infot muuseumitundide ja teatrikülastuste taotlemiseks leiab aadressilt www.aitanlapsi.ee.

KERTTU-LIINA URKE


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!