Talentide sümfooniaorkester YOA ja Gautier Capuçon esmakordselt Eestis

1. veebr. 2016 PLMF - Kommenteeri artiklit

Rapla kirikumuusika festival toob sel suvel esmakordselt Eestisse Ameerika riikide talentide orkestri YOA ja maailmakuulsa prantsuse tšellisti Gautier Capuçoni.

Rapla kirikumuusika festival on üks pikemate traditsioonidega muusika suursündmusi Eestis.

2010. aastal sai festivali kunstiliseks juhiks ooperilaulja Pille Lill ning tema ellu kutsutud Pille Lille muusikute fondi (PLMF) algatusel loodi festivali juurde Rapla suvekool. Suvekooli eesmärk on võimaldada Eesti andekatel muusikutel end täiendada väljapaistvate õppejõudude juhendamisel. Kuue aasta jooksul on toimunud meistrikursused keelpilli- ja puhkpillimängijatele, lauljatele ja dirigentidele.

Ameerika riikide talentide sümfooniaorkestriga YOA alustas PLMF direktor Leelo Lehtla läbirääkimisi juba mitu aastat tagasi. Praeguseks on festivali põhiprogramm YOA orkestri osalusel kinnitatud ja piletid müügis (märtsi lõpuni soodushinnaga!).

80-liikmeline orkester, kus esmakordselt saab võimaluse konkursi korras osalemiseks ka kümme andekat Eesti muusikut (kandideerimise tähtaeg 1. veebruar), toob Raplasse 13. juuli kontserdile orkestrit juhatama väljapaistva Mehhikost pärit dirigendi Carlos Miguel Prieto. Sel päeval esineb ka spetsiaalselt selle kontserdi jaoks moodustatud segakoor.

15. juulil Tallinna Jaani kirikus toimuval kontserdil säravad orkestri ees laialdaselt tuntud ja tunnustatud prantsuse tšellist Gautier Capuçon ja staažikas dirigent Benjamin Zander Suurbritanniast. YOA muusikuid ja õppejõude on võimalik kuulata koos eesti tippudega ka 6., 10. ja 14. juulil Raplamaa kirikutes.

Rapla suvekool avab uksed kõikidele huvilistele, kes soovivad kuulata-vaadata YOA orkestriga kaasas olevate tippõppejõudude tunde ja töötube, ühtlasi toimub mitmeid huvitavaid seminare, kohtumisõhtuid, õuekontserte jpm. Lähem info lisandub jooksvalt lehele www.raplafestival.ee.

Kirikumuusika festival saab alguse 1. juulil Rapla kirikus, kus ettekandele tuleb Helen Tobias-Duesbergi „Reekviem” Estonia seltsi segakoori esituses, dirigendiks Maaja Roos.

Tere tulemast!

PLMF


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!