Tehnikaülikool tunnustab parimaid teadlasi, õppejõude ja üliõpilasi

23. veebr. 2016 - Kommenteeri artiklit

Eesti Vabariigi 98. aastapäeval tunnustab Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) 2015. a parimaid teadlasi ja õppejõude ning märgib ära parimad teadusartiklite autorid ja tudengid.

TTÜ aasta teadlane 2015 on ehitiste projekteerimise instituudi professor Jarek Kurnitski, parimaks noorteadlaseks on materjaliteaduse instituudi vanemteadur Maarja Grossberg.

Professor Kurnitski uurimistöö teemaks on liginullenergiahoonete tehnilised lahendused ja arvutusmetoodika, hoonete sisekliima, õhustus ja energiasimulatsioonid ning tervisliku ja pikaealise elu- ja töökeskkonna ehitamine.

Vanemteadur Maarja Grossberg tegeleb optilistes ja elektrilistes seadmetes, näiteks päikesepatareides kasutatavate pooljuhtmaterjalide optiliste ja elektriliste omaduste, nagu neeldumine, elektrijuhtivus jms. uurimisega. Uuringute põhirõhk on pooljuhtide kristallvõre defektide ja nendega seotud materjali omaduste uurimisel.

TTÜ parimateks õppejõududeks 2015. aastal on ehitusteaduskonnas assistent Eneli Liisma, energeetikateaduskonnas emeriitprofessor Heiki Tammoja, infotehnoloogia teaduskonnas professor Tanel Tammet, keemia- ja materjalitehnoloogia teaduskonnas dotsent Inna Kamenev; majandusteaduskonnas lektor Vlad Alex Vernygora, matemaatika- ja loodusteaduskonnas dotsent Toomas Tamm, mehaanikateaduskonnas dotsent Mart Saarna, sotsiaalteaduskonnas spordikeskuse juhataja Heino Lill, Eesti Mereakadeemias lektor Tõnis Hunt, Kuressaare kolledžis lektor Riia Nelis, Tallinna kolledžis lektor Raul Vatsar, Tartu kolledžis  lektor Illimar Kalk, Tehnomeedikumis vanemteadur Kristjan Pilt, Virumaa kolledžis lektor Larissa Joonas.

TTÜ aasta tudeng 2015 on mehhanotehnika doktorant ja Robotexi peakorraldaja Marti Arak. Marti Araku ja tema meeskonna töö tulemusena on Robotex kujunenud Euroopa suurimaks robootikafestivaliks, tekitades lastes ja noortes huvi insenerierialade vastu. Lisaks on ta näidanud mehaanikaõpingutel silmapaistvaid tulemusi ja pälvinud oma lõputöödega erinevaid teadusauhindu.

Tudengitegu 2015. aastal on energeetikateaduskonna üliõpilase Nikon Vidjajevi juhitud start-up ettevõtte Lainergy leiutatud merelainete energiakonverter NextWave WEC. Merelainete energiakonverter võitis 2015. aastal esikoha Ida- ja Kesk-Euroopa säästva energia ideede konkursil KICkoff.

Tehnikaülikooli kultuuritegu 2015. aastal on TTÜ Akadeemiline Meeskoori 70. sünnipäeva sügiskontserdid „Topelttuur“ seitsmes Eesti linnas ning TTÜ Puhkpilliorkestri 65. sünnipäeva tähistamine kontsertetendusega „Rublane ring“ ning edukad esinemised välismaal.

Sporditegu 2015. aastal on TTÜ korvpallimeeskonna hõbemedal rahvusvahelises üliõpilasliigas ISBL.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!